Social Media – jak wykorzystać je na swoją korzyść

Social media to potężne narzędzie marketingowe. Wiedzą o tym zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak też międzynarodowe korporacje. W jaki sposób można wykorzystać to narzędzie na swoją korzyść?

Jak wykorzystać Social Media na swoją korzyść

Najważniejszym i podstawowym sposobem na to, aby działania marketingowe, które prowadzi się na social media przyniosły zamierzony efekt, jest regularność. Codzienne posty w różnej postaci to podstawa tego, aby zaangażować uwagę osób, które obserwują fanpage. Należy także pamiętać, że w ostatnim czasie coraz mocniej ulega zmianie forma komunikacji z followersami. Co to oznacza?

Nowe kanały komunikacji

Nie tak dawno, w odpowiedzi na popularność aplikacji TikTok, jak też wprowadzenie przez Youtube filmików typu Shorts, które nie przekraczają 1 minuty, swoją aktualizację przeżyły Facebook i Instagram. Tam również można wrzucać krótkie filmiki, które mogą stanowić świetną formę marketingu. Zwięzłe treści wizualne i werbalne są obecnie podstawową formą przekazu. Coraz mniej osób śledzi treści takie, jak teksty, coraz więcej poświęca swojej uwagi właśnie krótkim filmikom. 

Tworzenie relacji

Relacje to kolejna opcja na Facebook, która pozwala na utrzymanie uwagi osób, które obserwują dany fanpage. Relacja może mieć formę wyłącznie graficzną, ale również postać kilkunastosekundowego filmiku. Biorąc pod uwagę, że wiele osób przegląda relacje, warto aktualnie umieszczać nowe treści, na przykład zdjęcia produktów, informacje o promocjach, zdjęcia z realizacji usług, by w ten sposób poszerzać zasięgi na Facebooku, czy Instagramie.

Warto korzystać z form graficznych

Wyjściowo Facebook, a szczególnie Instagram bazowały na treściach graficznych. Powstały z myślą o możliwości przesyłania i dzielenia się fotografiami. Dlatego to właśnie grafiki są doskonała formą komunikacji. Nie chodzi tylko o zdjęcia, ale przede wszystkim o możliwość wykorzystania nowoczesnych, intuicyjnych programów do tworzenia grafik tekstowych. Przede wszystkim zdjęcia pozwala to dostosować wielkość tekstu. Czcionka na Facebooku tylko jeden rozmiar. .Tworząc zwięzły tekst na grafice istnieje możliwość powiększenia samej czcionki, przez co łatwiej wpada w oko. To ułatwia przesyłanie prostych, klarownych komunikatów.

Umiejętność tworzenia krótkich treści

Żyjemy w czasach szybkich, zwięzłych komunikatów i informacji. Oznacza to, że takie też powinny być treści na Facebooku, czy Instagramie. Krótkie, zwięzłe i na temat. Minimum formy maksimum treści. W ten sposób istnieje większe prawdopodobieństwo, że obserwujący doda komentarz, czy polubienie do danego postu. Należy pamiętać, że kluczowym aspektem skutecznego marketingu w sieci, jest właśnie ilość relacji na posty w skali miesiąca.

Dodaj komentarz