Z jakimi rodzajami kredytów może pomóc doradca kredytowy?

Polskie banki wraz z upływem czasu dodają do swojej oferty coraz to nowe produkty finansowe. Nie bez przyczyny – każdy kredytobiorca może mieć nieco inne potrzeby i wymagania, stąd też im więcej dostępnych typów zobowiązań, tym większe szanse, że odszuka on coś, co dopasuje się do jego oczekiwań. Taka mnogość opcji do wyboru jest więc czymś pozytywnym. Jednocześnie sprawia ona, że niekiedy trudno jest się na coś zdecydować, a kiedy już to zrobimy, możemy zastanawiać się, co robić dalej.

W szybkim pozyskaniu kredytu na atrakcyjnych warunkach pomóc może doradca kredytowy. Często jednak można spotkać się z pytaniem, z jakimi konkretnie kredytami można się do takiego specjalisty zwrócić. Wszystko wyjaśnimy poniżej – zapraszamy!

Doradcy kredytowi nie ograniczają się do jednego typu kredytów

Każdy doradca kredytowy może oczywiście mieć inne preferencje, wiedzę i możliwości, natomiast wielu przedstawicieli tego zawodu nie ogranicza się do pomocy tylko w zakresie jednego typu kredytów. Zwracając się do dobrego doradcy kredytowego, można więc otrzymać profesjonalną pomoc w bardzo różnorodnych przypadkach. Przykładowo, wykwalifikowany doradca kredytowy z Poznania może specjalizować się w zarówno kredytach hipotecznych, jak i gotówkowych oraz konsolidacyjnych, a także refinansowych, samochodowych i firmowych. W praktyce oznacza to, że większość potencjalnych klientów powinna znaleźć w jego ofercie to, czego szuka.

Wielu osobom korzystanie ze wsparcia doradcy może kojarzyć się przede wszystkim z kredytami hipotecznymi. Faktycznie, są to bardzo złożone zobowiązania – w licznych przypadkach dodatkowo również największe, jakie zaciągnie się w całym swoim życiu. Stąd też większa chęć skorzystania z pomocy specjalisty niż na przykład w przypadku kredytów gotówkowych, które zazwyczaj opiewają na mniejsze kwoty.

Jednocześnie z pewnością żaden kredytobiorca nie chce niepotrzebnie przepłacać na kredycie, nawet, jeśli chodzi o niewielkie kwoty. Warto więc rozważyć zwrócenie się po pomoc do specjalisty nawet w przypadku mniej złożonych lub mniejszych kredytów niż kredyt mieszkaniowy – niezależnie od typu zobowiązania, pozwoli to oszczędzić czas i pieniądze.

Pomoc eksperta nic nie kosztuje

Niektórzy mogą czuć opory przed skorzystaniem z pomocy eksperta, zwłaszcza w przypadku mniejszych zobowiązań, ponieważ obawiają się związanych z tym kosztów. Jednak nie ma się czego bać, ponieważ są doradcy, którzy oferują bezpłatne dla klienta porównanie ofert kredytowych, a swoje wynagrodzenie pobierają bezpośrednio od banku. Takie rozwiązanie sprawia, że zdecydowanie warto się z takim ekspertem skontaktować, nawet w przypadku kredytów opiewających na mniejsze kwoty.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz