Pożyczka na nieruchomość

Jak radzić sobie z podrażnieniem po goleniu?

Budowa domu to ogromne wyzwanie logistyczne a co gorsza spore obciążenie dla budżetu. Często bywa tak, że kredyt hipoteczny nie obejmie wartości umeblowania. Chyba, że te występują w zabudowie, tak ak w przypadku kuchni. Co jeśli zabraknie środków na urządzenie salonu lub jadalni?

Kredyt bez BIK

Kredyty bez BIK to pożyczki, w których podmiot udzielający pomocy finansowej nie weryfikuje wszystkich danych w Biurze Informacji Kredytowej. Posiadając kredyt hipoteczny szanse na uzyskanie kolejnych wsparć od instytucji finansowych drastycznie maleją. Banki wiedzą o zobowiązaniach finansowych klienta właśnie z bazy danych BIK. W ten sposób pracownicy baku są w stanie oszacować czy klient jest w stanie udźwignąć dodatkowe zobowiązanie kredytowe. Oczywiście wraz z każdą, terminowo spłacaną ratą szanse na uzyskanie zwykłe pożyczki rosną. Jednak w przypadku pożyczek bez BIK to klient sam weryfikuje czy stać go na kolejny kredyt. Instytucja finansowa w tym wypadku potrzebuje jedynie potwierdzenie danych osobowych oraz numer konta bankowego po to by najczęściej jeszcze tego dnia przelać kwotę, którą wnoszono we wniosku kredytowym. Taki wniosek jest wypełniany online i najczęściej nawet nie trzeba rozmawiać telefonicznie z obsługą takiej instytucji. Należy tutaj samodzielnie oszacować swoją zdolność do tego czy jest się w stanie spłacać kolejne raty tak by nie wpaść w spiralę zadłużenia, z której ciężko wyjść. W tym celu należy oszacować ryzyko oraz brać pod uwagę wahania kursów walut.

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Najłatwiejszą odpowiedzią jest zastanowienie się nad realnością potrzeb konsumenta. Wiele osób posiada potrzeby, które tak na prawdę da się obejść lub są one chwilowe. To właśnie działanie pod wpływem impulsu wpycha ludzi w kredyty. Każdy kolejny kredyt to raty a branie pożyczki na spłatę poprzednich zobowiązań najczęściej jest jedynie zyskanie na czasie ale wpędza konsumenta w jeszcze większe długi. Warto tutaj zwrócić uwagę na instytucje, które konsolidują wiele zadłużeń w jedno po to by ustalić z klientem jedną ratę za wszystko. Pomaga to w zachowaniu terminowości oraz większa prawdopodobieństwo spłaty rat terminowo. To z kolei pozwala uwolnić się od zbędnych odsetek oraz upomnień czy dodatkowych opłat związanych z brakiem terminowości. Te potrafią być w skali roku dość wysokie. Warto również zwracać uwagę na kurs walut. Najpewniejsze jest zawsze inwestowanie środków pochodzących z pożyczek branych w rodzimej walucie miejsca zamieszkania (o ile w tym samym kraju jest dokonywana inwestycja) tyczy się to oczywiście nieruchomości.