Pożyczka hipoteczna vs. kredyt hipoteczny

Pożyczka hipoteczna vs. kredyt hipoteczny

Wbrew pozorom pożyczka hipoteczna, to nie to samo co kredyt hipoteczny. Zajmujący się na co dzień pomocą w udzielaniu wszelkiego rodzaju pożyczek, czy kredytów profesjonaliści z https://habza.com.pl/, wyjaśniają, że pożyczka hipoteczna to dla wielu osób wygodniejsza alternatywa uzyskania niezbędnych środków finansowych. Pożyczka udzielana jest na dowolny cel, a więc można spożytkować ją, na co się chce. Z kolei kredyt hipoteczny powinien zostać przeznaczony na zakup domu, mieszkania lub remont nieruchomości. Co jeszcze różni pożyczkę hipoteczną od kredytu? Gdzie w takim razie są podobieństwa? Sprawdzamy!

Cechy charakterystyczne kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie finansowe zaciągane w banku w celu budowy, remontu lub zakupu nieruchomości. Zabezpieczenie pożyczki to ustanowiona na rzecz banku (na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności) nieruchomość.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, nie wystarczy samo zabezpieczenie w postaci posiadania nieruchomości. Ważną częścią kredytu jest również wkład własny, który z reguły wynosi minimum 20% wartości nieruchomości oraz konieczność posiadania zdolności kredytowej. Warto przy tym wiedzieć, że zobowiązanie może zostać udzielone maksymalnie na 35 lat.

Czym jest zatem pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna to alternatywny produkt dla kredytu. Możliwa do uzyskania łączna kwota pożyczki nie przekracza wartości nieruchomości pożyczkobiorcy. Kwota to z reguły około 70-80% wartości nieruchomości, która również i  w tym przypadku staje się zabezpieczeniem. Zobowiązanie cechuje także długi okres spłaty, wynoszący około 30 lat.

W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cel, niekoniecznie związany z zastawioną nieruchomością. Może to być zarówno zakup auta, jak i również wyprawienie hucznego wesela, czy wymarzona podróż dookoła świata. Pozyskanych środków nie można natomiast przeznaczyć na realizację celów związanych z prowadzeniem działalności.

Produkt stanowi zatem wygodną alternatywę, ponieważ pozwala na uzyskanie wyższej kwoty pożyczki, nawet na kilkaset tysięcy złotych. Pożyczka jest również ceniona ze względu na możliwość przeznaczenia jej na dowolny cel.

Co zrobić, aby uzyskać pożyczkę hipoteczną na korzystniejszych warunkach?

Trudno samodzielnie znaleźć najlepszą ofertę pożyczki hipotecznej lub kredytu, które dostępne są na rynku. Zamiast więc tracić swój cenny czas i porównywać oferty poszczególnych banków czy firm pożyczkowych, lepiej od razu poprosić o pomoc. Kogo? Najlepiej profesjonalistów z Habza.com, którzy mają doświadczenie w znajdowaniu i pozyskiwaniu korzystnych warunków pożyczek oraz kredytów.

Zespół profesjonalistów pomoże szybciej uzyskać pożyczkę na odpowiednio wysoką kwotę, a przy tym wynegocjuje najlepsze warunki spłaty. Dzięki temu zyskasz nie tylko środki niezbędne do realizacji Twoich celów oraz marzeń, ale także ratę dopasowaną do Twoich finansowych możliwości i wydłużony okres spłaty. Możesz przy tym zdecydować się również na pomoc w ogarnięciu wszystkich niezbędnych formalności, dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów i nerwów.