Zwolnienie lekarskie online

Zwolnienie lekarskie online

Czasami czujemy się tak źle, że nie mamy siły iść do pracy. Przydałoby się L4. Obecnie możemy je otrzymać bez potrzeby wychodzenia z domu. Bez problemu dostaniemy zwolnienie lekarskie online, którego w dodatku nie musimy dostarczać pracodawcy. Elektroniczna wersja takiego dokumentu nosi nazwę e-ZLA.

  1. Zwolnienie lekarskie online. Co to takiego?
  2. Jak otrzymać elektroniczne zwolnienie?
  3. Z jakiego powodu lekarz może wystawić zwolnienie?
  4. Ile trzeba za to zapłacić?

Zwolnienie online

Zwolnienie online, to dokument poświadczający czasową niezdolność do pracy w formie elektronicznej. Takie zwolnienie jest coraz bardziej popularne, dzięki platformie e-zdrowie. Może być wystawione z datą wsteczną nawet do trzech dni. Dodatkowo e-zwolnienie ma tę zaletę, że nie musimy dostarczać go do zakładu pracy. Jest automatycznie przesyłane przez Platformę Usług Elektronicznych na profil pracodawcy i do #zus. Jest tak samo ważne, jak tradycyjne.

Zwolnienia lekarskie online – co zrobić by je uzyskać?

Musimy pracować firmie, która jest płatnikiem ZUS, czyli opłaca składki na ubezpieczenie chorobowe. W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego, należy podać swój numer PESEL. Nie jest potrzebne internetowe konto pacjenta. Nie musimy mieć profilu zaufanego  ani podawać numeru NIP pracodawcy. Aby dostać #zwolnienie-online wystarczy konsultacja lekarska przez internet lub telefon. Trzeba opisać objawy, możemy przedstawić wyniki badań i dokumentację medyczną. Jeśli nasz stan zdrowia tego wymaga, lekarz podejmuje decyzję i wystawia zwolnienie lekarskie w formie dokumentu elektronicznego.

Na co można dostać zwolnienie online?

L4 przez internet dostaniemy na choroby, uniemożliwiające wykonywanie obowiązków zawodowych, lub niosących ryzyko zakażenia innych pracowników. Dostaną je też rodzice na opiekę nad chorym dzieckiem. Czasami otrzymamy je na opiekę nad innym członkiem rodziny. Zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego uzyskają uczniowie i studenci. Zwolnienie lekarskie jest dostępne dla kobiet w ciąży, gdy wymaga tego dobro dziecka lub ich stan zdrowia pacjenta. Na zwolnieniu lekarskim lepiej przebywać w miejscu zamieszkania. Można wyjść do sklepu, lub na przechadzkę służącą rekonwalescencji, ale podejmowanie pracy zarobkowej jest niezgodne z prawem.

Za zwolnienie nie otrzymamy pełnego wynagrodzenia. Sto procent pensji otrzymają jednak przyszłe mamy. Zasiłek chorobowy przysługuje osobom zatrudnionym na etacie po upływie 30 dni opłacania składek, a na umowę zlecenie dopiero po 90 dniach.

Jaka jest cena elektronicznego zwolnienia lekarskiego?

Konsultacja lekarska online wraz z wystawieniem zwolnienia L4 przez internet kosztuje zazwyczajok2 80 zł. Zaświadczenie od lekarza pediatry to koszt ok 99 zł. Oczywiście w każdej placówce medycznej ceny różnią się nieznacznie.  Umów konsultację lekarską online i uzyskaj L4 przez internet, lub w gabinecie lekarskim.