Jak skutecznie obniżyć koszty spłaty kilku kredytów oraz pożyczek?

Równoczesna spłata wielu, różnych kredytów oraz pożyczek to poważne wyzwanie dla domowego budżetu, któremu z całkowitą pewnością nie sprzyjają rosnące ceny produktów oraz dostępnych usług. Aby nieco zniwelować koszty poniesione na spłatę długów, warto skorzystać z pomocy firmy  https://splatapozyczek.pl/, w której zespół doświadczonych profesjonalistów zajmuje się szukaniem najlepszych kredytowych ofert, dzięki którym można zapanować nad rosnącymi długami.

Jakie produkty bankowe pomagają obniżyć koszty spłaty długów?

Współczesna bankowość oferuje całkiem sporo możliwości obniżenia miesięcznych rat kredytów oraz pożyczek. Najpopularniejsze są jednak trzy produkty – kredyt konsolidacyjny, oddłużeniowy oraz refinansowy. Głównym celem każdego z tych produktów jest obniżenie wysokości miesięcznej kwoty, poniesionej na spłatę zobowiązania. Możliwe jest to dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Warto jednak pamiętać, że każdy z tych produktów pozwala to osiągnąć w nieco inny sposób.

Kredyt konsolidacyjny

W przypadku kredytu konsolidacyjnego jest to połączenie należności z tytułu kredytów oraz pożyczek w jedno zobowiązanie na nowych warunkach. Wybrane przez dłużnika zobowiązania zostają skonsolidowane i na nowo przeliczane. Rozwiązaniu można poddać kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, mieszkaniowy, debet w rachunkach lub karty kredytowe oraz wszelkie pożyczki udzielane przez parabanki. Kredyt konsolidacyjny jest przy tym uznawany za dobry sposób wyjścia z zadłużenia.

Kredyt oddłużeniowy

Kredyt oddłużeniowy to celowe zobowiązanie finansowe także przeznaczone na spłatę kredytów oraz pożyczek z różnych instytucji. Miesięczna, jedna i niska rata nowego zobowiązania pozwala wygodnie spłacić obciążające domowy budżet należności z różnymi terminami spłaty. Jest to zatem skuteczny sposób na poradzenie sobie z kłopotami finansowymi.

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy to błyskawiczny sposób na bezgotówkową spłatę obciążającego budżet kredytu. Rozwiązanie pomaga zmienić niekorzystne warunki kredytowania na bardziej przyjazne dla kredytobiorcy. Zabieg refinansowania można przyrównać do zmiany operatora sieci komórkowej, w której zamiast numeru zmienia się warunki udzielonej pożyczki. W efekcie możliwe jest m.in. wydłużenie okresu spłaty i tym samym obniżenie wysokości raty.

Jak znaleźć ofertę maksymalnie dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb?

Samodzielne znalezienie najlepszej oferty kredytu lub pożyczki nie jest takie proste. Może być to szczególnie wymagające – zwłaszcza, gdy zależny nam na znalezieniu oferty, która pomoże odciążyć domowy budżet od nadmiaru innych zobowiązań. Do znalezienia atrakcyjnej oferty konieczne jest posiadanie wiedzy, na odpowiednio wysokim poziomie dotyczących rynku bankowości. Co więcej, kluczowe jest również posiadanie doświadczenia i wysoko cenionych w branży kontaktów z osobami decyzyjnymi w poszczególnych bankach. Dotarcie do tych osób umożliwia podjęcie ważnych i przede wszystkim skutecznych negocjacji.

Trudno jednak samodzielnie podołać wszystkim tym wymaganiom. Co prawda do dyspozycji pozostają Ci jeszcze rankingi poszczególnych kredytów, czy pożyczek, jednak listy te nie wynegocjują dla Ciebie unikalnej oferty. Lepiej zatem zgłosić się do doświadczonego specjalisty, który posiada wszystkie te cechy. Niezbędną pomoc w tym zakresie możesz otrzymać m.in. od zespołu profesjonalistów ze Spłaty Pożyczek.