Kredyt obrotowy – szansa na pokrycie bieżących kosztów firmy

Opłacenie wszystkich bieżących kosztów związanych z potrzebami firmy nie zawsze jest takie proste. Gdy brak środków nie pozwala na uregulowanie podatków, wypłat pracowniczych, czy innych koniecznych opłat, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów z https://habza.com.pl/. Pomogą Ci oni znaleźć oraz uzyskać kredyt obrotowy, dzięki któremu bez trudu pokryjesz koszty bieżących potrzeb firmy.

Czym jest kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy to zobowiązanie finansowe przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Jest to z reguły krótkoterminowa pożyczka, której kwota uzależniona jest od potrzeb oraz finansowych możliwości firmy. Duże przedsiębiorstwa mogą liczyć na kredyt obrotowy, którego wysokość może sięgnąć nawet kilka milionów złotych. Natomiast małe przedsiębiorstwa na odpowiednio niższą kwotę, dopasowaną do możliwości spłaty.

Jeśli więc jesteś przedsiębiorcą, który ma wrażenie, że musi wybierać pomiędzy zwolnieniami pracowników, czy przestojem w produkcji, to nie tędy droga. Lepiej skorzystać z możliwości zaciągnięcia kredytu obrotowego, który ochroni firmę i pozwoli jej wyjść  z problemów finansowych obronną ręką.

Na co mogą zostać przeznaczone środki z kredytu obrotowego?

Kredyt obrotowy to produkt w rachunku bieżącym lub kredytowym, który pomaga utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa mającego problem ze spłatą bieżących kosztów. Cel pożyczki jest uzależniony od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy (firmy). Zobowiązanie jest jednak najczęściej wykorzystywane, w celu:

  • opłacenia usług oraz towarów niezbędnych do sukcesywnego prowadzenia biznesu;
  • wypłaty wynagrodzenia pracownikom;
  • regulacji podatku (w tym składek ZUS, US, czy nieopłaconych faktur kosztowych);
  • zakupu niezbędnego paliwa do firmowych aut, które pozwalają na szybki i wygodny dojazd do klienta.

Cel kredytu obrotowego nie ogranicza się jednak do wymienionych potrzeb. Przedsiębiorstwa działające na terenie Polski są różne, podobnie jak ich potrzeby. Jeśli więc napotkałeś problem braku pieniędzy na pokrycie bieżących potrzeb firmy, lepiej nie czekać aż długi urosną. Od razu podejmij działania, dzięki którym zachowasz płynność finansową biznesu, a przy tym nie utracisz pozycji na rynku.

Czy uzyskanie kredytu obrotowego jest trudne?

Każdy kredyt ma to do siebie, że wymaga spełnienia wielu wymogów, które ściśle narzucają poszczególne banki. Praktyka pokazuje, że samodzielne uzyskanie pożyczki od banku staje się coraz trudniejsze – zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na przystępnych warunkach spłaty. Jeśli więc masz wątpliwości związane z atrakcyjnością zaproponowanej pożyczki od banku lepiej skonsultować je z profesjonalistą.

To właśnie eksperci z Habza.com pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę kredytu obrotowego na atrakcyjnych warunkach. Starannie przeanalizują sytuację finansową Twojej firmy oraz dostępność możliwych do zaciągnięcia kredytów. Na podstawie rzetelnej selekcji dostępnych ofert wskażą Ci alternatywy, które pomogą utrzymać firmę na rynku. Wskazane pożyczki pomogą zachować płynność finansową Twojego biznesu, dzięki temu przetrwasz trudne czasy i wyjdziesz obronną ręką z finansowych problemów firmy.