Prezent na Pierwszą Komunie – jaki wybrać?

Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy rodzice dzieci, które przystępują do Komunii, są zajęci przygotowaniami. Liczba spraw i rzeczy, którą trzeba załatwić przed tym wielkim dniem jest bardzo długa zarówno dla dziecka, jak i jego najbliższej rodziny. Jedną z kluczowych kwestii jest też zakup prezentów, co nie zawsze jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Jaki prezent na Pierwszą Komunię sprawdzi się najlepiej i czym obdarować dziecko, które przystępuje do tego sakramentu? Podpowiadamy!

Medaliki

Starsze pokolenie na Pierwszą Komunię Świętą z chęcią daje złote medaliki i inne drobiazgi związane z kultem religijnym. To dobra pamiątka, która będzie przypominać dziecku dzień sakramentu. Dla dziewczynki można wybrać złoty medalik, a do tego zestaw z kolczykami czy też bransoletką. Dla chłopców z kolei można wybrać zegarek na eleganckim pasku. Cena takiego prezentu waha się od kilkudziesięciu to kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj kruszcu się zdecydujemy i czy zakupimy taki zestaw u lokalnego jubilera, czy też w nieco droższych sieciach jubilerskich.

Rower, rolki lub hulajnoga

Rower od zawsze był prezentem, który kojarzy się z Pierwszą Komunią. Ta moda z nami pozostała, jednak trzeba pamiętać, że dzieci mogą mieć różne wymagania. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem sprzętu do rekreacji to koniecznie dowiedz się, czy dziecko takiego potrzebuje i jaki model interesuje go najbardziej. Bardzo modne są też hulajnogi – zarówno te zwykłe, jak i elektryczne. Taki prezent wydaje się dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że mamy trochę więcej pieniędzy do rozdysponowania. Ceny takich sprzętów wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy – wszystko zależy od rodzaju roweru, rolek czy też hulajnogi. W razie potrzeby, jeśli bardzo nam zależy na tym, aby dziecko otrzymało od nas taki prezent, możemy wziąć kredyt konsumencki i z jego pomocą sfinansować komunijny prezent.

Telefon

W życiu każdego dziecka w końcu nadchodzi moment, w którym zapragnie własnego telefonu. Taka chęć zazwyczaj rodzi się jeszcze przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej, lecz warto odwlec to marzenie w czasie i spełnić je zaraz po sakramencie. Smartfon, z którego dziecko będzie mogło dzwonić, pisać, robić zdjęcia i grać w gry powinien być dobrym rozwiązaniem na sam początek. Lepiej wybierać modele, które nie są zbyt poważne i posiadają funkcje, które przydadzą się dziecku. Telefony naszpikowane technologią są drogie, a dodatkowo przez nieuwagę dziecko mogłoby je szybko zepsuć. Lepiej jest wybierać tańsze modele, które w zupełności wystarczą do codziennego użytku. W tym przypadku również z pomocą może nam przyjść kredyt konsumencki na zakup prezentu.