Oszczędzamy na wydawaniu – to możliwe

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem od znajomego pytanie : „Czy wiesz w jaki sposób możesz oszczędzać i zarabiać na własnych zakupach?” miałem tylko jedno skojarzenie – na pewno chodzi o jakieś punkty za paliwo lub coś podobnego. Ale to było jednak coś innego.
Kiedy zaczynam interesować się jakimś tematem staram się poznać go dosyć dokładnie. I tak oto dotarłem do pewnych książek i to właśnie ich lektura była dla mnie nowym odkryciem.

Jestem pewien, że w życiu często jest właśnie tak: najtrudniej docierają do nas najprostsze rzeczy i informacje. Wszyscy znamy powiedzenie: ”najlepsze są proste sposoby’’. Ale jakby wbrew tej logice sami jesteśmy na nie jakby zamknięci. Życie wydaje nam się na tyle skomplikowanym procesem, że instynktownie poszukujemy równie skomplikowanych rozwiązań na nasze problemy. Nasze kłopoty finansowe uważamy za bardzo trudny problem, dlatego wybieramy trudne rozwiązania. Tymczasem może być inaczej.

Jak oszczędzać i zarabiać na własnych zakupach ?

„Jeśli chcesz możesz zamienić domowe wydatki w domowe dochody ?”. Właśnie  to zdanie wywarło na mnie takie wrażenie. Właściwie nie samo zdanie co oczywiście cała idea z nim związana.

Pierwszy to polisa ubezpieczeniowa naszego mieszkania. Kiedy ubezpieczamy mieszkanie najczęściej dotyczy to samego lokalu (czyli tak na prawdę pustych pomieszczeń). Wiemy doskonale jak bardzo wzrasta cena ubezpieczenia, kiedy chcemy polisą objąć zgromadzone tam nasze rzeczy(meble,ubrania,sprzet agd i TV). Okazuje się wówczas, że z punktu widzenia ubezpieczyciela rzeczy tam zgromadzone mają jednak dużą wartość. Dlaczego tak jest? Ponieważ w przypadku ich zniszczenia np.na skutek pożaru, zakup nowych rzeczy uruchamia cały łańcuch dochodu i zysku w branży ich produkcji, reklamy, dystrybucji i tak dalej.

No właśnie .
Ktoś oczywiście wytwarza i sprzedaje produkty, których wszyscy używamy w naszych mieszkaniach. Patrząc na rosnącą i otaczającą nas ilość sklepów z rzeczami codziennego użytku ich producenci i sprzedawcy mają się wyjątkowo dobrze. Dla nich to co używamy przedstawia tak na prawdę ogromną wartość – bez tego by nie istnieli. Pomyślmy tylko –jak wielu ludzi jest zależnych od tego, że codziennie musimy kupować jakąś potrzebną nam rzecz.

Jeżeli spojrzymy na to z tej strony, biorąc powyższe pod uwagę, zaczynamy podchodzić nieco inaczej do naszych zakupów. Zaczynamy rozumieć, że są one ważne nie tylko dla nas, ale być może jeszcze bardziej dla innych !
To wręcz żyła złota dla bardzo wielu firm i ludzi!

Dlaczego zatem również my nie moglibyśmy chociaż troszeczkę zarobić na naszym własnym majątku. Jeżeli producenci i sprzedawcy  nieźle na tym zarabiają to czy mogliby podzielić się z nami częścią tego zarobku? Może to właśnie skłoniło by nas do zakupu rzeczy konkretnej marki, konkretnego producenta i w konkretnym sklepie ?
Korzyści będą niewątpliwie obustronne!

Dodaj komentarz