Od czego zacząć aby wyjść z pętli kredytów

Kolejny kredyt

Jak wielu z nas mogło się przekonać na własnej skórze, wcale nie jest ciężko wziąć kredyt. Problem pojawia się dopiero wtedy kiedy przychodzi czas jego spłaty. Owszem, nie zawsze. Jednakże wiele osób przekonuje się, że pochopnie wzięty kredyt może okazać się dużym obciążeniem dla domowego budżetu. O ile jedna rata nie spędza nam snu z powiek, o tyle każda kolejna jest już bardziej znaczącym wydatkiem. Nie każdy też umie powiedzieć sobie dość, kiedy jeszcze nie jest na prawdę źle. Mamy nadzieję, że kolejny kredyt damy radę spłacać. Często jednak dochodzi do sytuacji, że przeceniliśmy swoje możliwości. Wtedy zaczynamy szukać ratunku. Od czego zacząć aby wyjść z pętli kredytów?

Zacznij od siebie

Po pierwsze i chyba najważniejsze musimy uświadomić sami sobie, że mamy problem. Nikt nie wziął bowiem tych kredytów za nas. Co więcej, rzadko kiedy kredyt był nam niezbędny do życia. Po krótkiej analizie wielu z nas stwierdzi, że pieniądze wydane zostały na przyjemności i polepszenie sobie życia. Wcale nie były jednak koniecznością. Aby wyjść z pętli kredytów musimy więc zacząć kontrolować swoje wydatki i przestać wydawać pieniądze na głupoty, a jedynie na rzeczy niezbędne nam do życia. Niestety nie ma teraz czasu na przyjemności. Jeśli nie zaciśniemy pasa jeszcze długo nie wyjdziemy z długów.

Od czego zacząć aby wyjść z pętli kredytów

Oszczędzanie to nie jedyne co musimy zrobić. Warto także przejrzeć rzeczy, które leżą w naszym domu nieużywane. Z pewnością znajdziecie mnóstwo przedmiotów, które są nowe, a nigdy wam się nie przydadzą. Sprzedajcie je i dajcie im nowe życie, a przy okazji zaróbcie dodatkowe pieniądze. Aby wyjść z pętli kredytów dobrze jest także znaleźć sobie dodatkowe zajęcie, które będzie przynosiło nam większe dochody. Sposobem na dodatkowe pieniądze może być także wzięcie nadgodzin w naszej aktualnej pracy. Jeśli macie inne pomysły jak dodatkowo zarobić nie zastanawiajcie się dłużej, a zacznijcie działać już dziś. Przy tym jeśli nie będziecie wydawać pieniędzy na zbędne rzeczy, a comiesięczną nadwyżkę przeznaczycie na spłatę zobowiązań, szybciej spłacicie je wszystkie.

Zatem jeśli nadal zastanawiasz się od czego zacząć aby wyjść z pętli kredytów, odpowiedź jest tylko jedna. Zacznij od zmiany swoich nawyków i zacznij oszczędzać. Pamiętaj także aby skończyć z braniem kolejnych kredytów. Niech większe zarobki nie będą sygnałem do tego, że stać was na kolejną ratę. Dodatkowe pieniądze maja bowiem służyć na spłatę aktualnego zadłużenia.

Dodaj komentarz