Kredyt dla spółki z o.o – najważniejsze informacje

Potrzeba zaciągnięcia kredytu może pojawić się nie tylko w domu, ale także w firmie. Kredyty zarówno dla osób prywatnych, jak i firm są teraz łatwo dostępne i praktycznie każda osoba może z nich skorzystać. Chwilowe problemy, czy też potrzeba sfinansowania kosztownej inwestycji może okazać się na tyle duża, że do tej pory dobrze prosperująca firma będzie musiał sięgnąć po kredyt. Osoby, które prowadzą spółkę z o.o, z pewnością zastanawiają się nad tym, jak wygląda to w ich przypadku. Zobacz, co musisz wiedzieć o kredycie dla spółki z o.o https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki-z-o-o-co-warto-wiedziec/.

Spółka z o.o – co to jest?

Co roku w naszym kraju powstaje coraz więcej spółek. Ich rodzajów jest wiele i każda z nich może znacząco się od siebie różnić. Dziś jednak skupimy się na spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie jest to najprostszy rodzaj działalności, jednak ma wiele zalet, które docenią przedsiębiorcy. Zdecydowanie największą zaletą takiej spółki jest to, że jej właściciele nie odpowiadają swoim osobistym majątkiem przed wierzycielami. Oznacza to, że takie osoby nie muszą obawiać się egzekucji komorniczej na swoim majątku np. samochodzie czy nieruchomości w momencie, gdy sytuacja w firmie zacznie się pogarszać.

Za długi spółki odpowiadają należące do niej aktywa oraz pasywa. Co ważne, egzekucja może zostać wykonana tylko do wysokości kapitału zakładowego spółki, który nie może wynosić mniej, niż 5000 złotych. Najważniejszą rolę w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością pełni prezes oraz zarząd.

Kredyt dla spółki z o.o

Firmy, które chcą otrzymać kredyt dla spółki z o.o, muszą spełniać wiele warunków. Często okazuje się, że jest to zadanie trudne jednak nie niemożliwe. Niezbędne w tym przypadku okażą się wysokie obroty spółki, nieodnotowanie dużych strat, niezaleganie ze składkami, dobra historia kredytowa, zabezpieczenie i wystarczająco długi staż działalności.

W momencie, gdy firma osiąga wysokie obroty, bank ma większą pewność, że firma będzie stabilna finansowo nawet w momentach chwilowego kryzysu. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jedyny czynnik, który determinuje decyzję banków.

Jeśli prezes spółki chce wziąć kredyt, który swoją kwotą nie przekracza połowy kapitału spółki, nie musi pytać o pozwolenie i jego decyzja może być samodzielna. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy w grę wchodzą kwoty, które przekraczają połowę kapitału. W takiej sytuacji prezes spółki będzie musiał ubiegać się o formalną zgodę Rady Nadzorczej Spółki. Więcej o kredycie dla spółki z o.o przeczytasz na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki-z-o-o-co-warto-wiedziec/.

Dodaj komentarz