Gdzie można dostać kredyt bez zdolności kredytowej

Większość instytucji finansowych udziela kredytów i pożyczek wyłącznie osobom, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Dzięki temu pracownicy banku są w stanie sprawdzić, czy dana osoba będzie w stanie spłacać swoje zobowiązanie i jak dużą kwotę można jej pożyczyć. Co jednak w przypadku gdy nagle potrzebujemy pieniędzy, a nie mamy zdolności kredytowej? Jej budowanie mogłoby zająć zbyt dużo czasu i nie w chodzi w grę. Jedynym rozwiązaniem może okazać się kredyt bez BIK. Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/ i czy to w ogóle możliwe? Podpowiadamy.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zanim dowiemy się gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej, przypomnijmy sobie, czym dokładnie jest zdolność kredytowa. Najprościej mówiąc, jest to zdolność do spłaty zobowiązania wraz z odsetkami w wyznaczonym na umowie terminie. Badając zdolność kredytową klienta, bank sprawdza, czy będzie on w stanie spłacać kredyt. Dzięki zdolności kredytowej ocenia się również wysokość kredytu i okres, przez który kredytobiorca będzie musiał go spłacać.

Zdolność kredytowa każdego z nas jest zależna od wielu różnych czynników. Wpływ na nią ma m.in. nasz dochód, zawód, wiek, stan cywilny, wykształcenie, historia kredytowa, wpisy w KRD i sytuacja życiowa i finansowa. Bank zbiera wszystkie niezbędne informacje na temat potencjalnego kredytobiorcy i na ich podstawie decyduje czy dana osoba może otrzymać pieniądze, jaka będzie miesięczna rata kredytu i przez jaki okres należy go spłacić.

Zła zdolność kredytowa lub jej całkowity może znacząco utrudnić starania o kredyt, jednak nie oznacza, że go nie otrzymamy. Należy tylko odpowiednio poszukać. Jeśli zastanawiasz się, gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, to przygotowaliśmy dla Ciebie rozwiązanie- skorzystaj z pomocy profesjonalnych doradców kredytowych Bydgoszcz Habza Finanse.

Kredyt bez zdolności kredytowej – gdzie szukać?

Otrzymanie kredytu w banku bez zdolności kredytowej jest praktycznie niemożliwe. Jest tak, ponieważ klienci są tam dokładnie weryfikowani i sprawdzana jest przede wszystkim ich zdolność kredytowa. Jeśli więc zależy Ci na kredycie bez zdolności kredytowej, to lepiej jest go szukać w prywatnych firmach pożyczkowych. Tam Twoje szanse na uzyskanie finansowania są większe i możesz znaleźć atrakcyjne oferty, które są dedykowane właśnie takim osobom jak Ty.

Pożyczki pozabankowe łatwiej jest otrzymać z tego względu, że nie są one regulowane ustawą o prawie bankowym. Firmy pożyczkowe udzielają pieniędzy na własnych zasadach i warunkach, które są łatwiejsze do spełnienia niż w tradycyjnym banku. Konkurencja na rynku pożyczek staje się na tyle duża, że wiele firm decyduje się na wprowadzenie ryzykownych dla siebie ofert takich jak kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej czy kredyt bez BIK.

Czy pożyczka bez zdolności kredytowej się opłaca?

Z tego względu, że udzielanie klientom pożyczek, jeśli nie mają oni zdolności kredytowej, to duże ryzyko dla firm pożyczkowych to próbują się one dodatkowo zabezpieczyć. Robią to zazwyczaj za pomocą podniesienia oprocentowania pożyczki. Jest to więc stosunkowo drogie rozwiązanie, biorąc pod uwagę oferty banków. Czasem niestety jest to jedyne wyjście i można wziąć kredyt bez zdolności kredytowej na krótki czas, przez co kwota oprocentowania nie będzie aż tak duża.