Jakie awarie auta mogą nas spotkać na trasie?

Jakie awarie auta mogą nas spotkać na trasie?

Każde nawet z pozoru najbardziej bezawaryjne auto może czasem odmówić nam posłuszeństwa. Zazwyczaj dochodzi do tego w najmniej oczekiwanym momencie, a co gorsza podczas dłuższej podróży za granicę. Nie zawsze jesteśmy gotowi na taką sytuację lub po prostu nie jesteśmy w stanie naprawić awarii samodzielnie na postoju. Czasem wystarczy pomoc życzliwego kierowcy, który użyczy nam lewarka lub klucza i pozbędziemy się usterki, czasem konieczna będzie laweta Hamburg. Zobacz jakich awarii samochodu możesz spodziewać się najczęściej i sprawdź jak sobie z nimi radzić.

Przebita opona

Problemy z oponami to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych awarii podczas jazdy samochodem. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi lub złe przygotowanie kół do dłuższej jazdy i nieszczęście gotowe. Z taką awarią w łatwy sposób można poradzić sobie samodzielnie na poboczu lub parkingu. Wystarczy lewarek, klucz i zapasowa opona, która powinna stanowić podstawowe wyposażenie auta. Bez podstawowych narzędzi bowiem nawet taka drobna usterka będzie stanowić problem i będziemy musieli wezwać do niej pomoc drogową. Co jednak w przypadku, gdy przebite zostały dwie opony a mamy tylko jedno koło zapasowe? Takie sytuacje też się zdarzają i nawet mimo przygotowania i wożenia ze sobą niezbędnych narzędzi niewiele będziemy mogli zrobić. Wtedy warto zadzwonić po wspomnianą wcześniej pomoc drogową, która odwiezie nasze auto do mechanika.

Uszkodzony silnik

Awaria silnika to jeden z najczarniejszych snów każdego kierowcy. Może ona zaskoczyć nas w samym środku drogi, w każdej sytuacji może oznaczać coś innego i zazwyczaj nie zwiastuje nic dobrego. Trzeba jednak pamiętać, że do takiej usterki najczęściej dopuszczają sami kierowcy poprzez bagatelizowanie konieczności wymiany oleju. Awaria silnika najczęściej uniemożliwia dalszą jazdę i trzeba wezwać na miejsce pomoc drogową, która przewiezie auto do warsztatu. Na miejscu okazuje się często, że przyczyną awarii silnika jest jego zatarcie lub zerwanie paska rozrządu. W takiej sytuacji ciężko o to, aby kontynuować trasę i jeśli znajdujemy się na terenie Niemczech, to laweta Hamburg będzie najlepszym rozwiązaniem.

Problem z hamulcami

Awaria hamulców może stanowić duże niebezpieczeństwo na drodze zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Po jej wykryciu natychmiast powinniśmy zaprzestać dalszej jazdy. Aby uniknąć takiej sytuacji podczas dłuższej trasy, warto przed wyruszeniem sprawdzić stan hamulców i całego układu. Dzięki temu możemy zapobiec niebezpiecznej sytuacji podczas jazdy.