Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego? 

Znalezienie idealnego kredytu to nie lada wyzwanie. Szczególnie że bardzo często jest to zobowiązanie, które zostaje z nami na lata. Źle dobrany kredyt może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe, z których nie jest łatwo wyjść. Jak zapobiec takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Kiedy warto skorzystać z usług specjalisty?

Doradca kredytowy – czym się zajmuje? 

Doradca kredytowy jest specjalistą w dziedzinie kredytów. Zna się nie tylko na bankowości, ale także świetnie się orientuje w aktualnych ofertach oraz przepisach finansowych. Doradca kredytowy Warszawa pomoże nam nie tylko wybrać najlepszą ofertę, ale także wytłumaczy warunki umowy, udzieli wszelkich niezbędnych informacji o kredytach i ich działaniu oraz odpowie na pytania z zakresu prawa bankowości. 

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym? 

Zadaniem doradcy kredytowego jest pomoc w znalezieniu kredytu dopasowanego do naszych potrzeb. Żeby jednak tak się stało, musi wiedzieć, jakie mamy oczekiwania oraz możliwości finansowe. Dlatego współpraca z doradcą kredytowym zaczyna się od wywiadu wstępnego. Ekspert może zapytać się o naszą sytuację finansową, jakiego kredytu szukamy i co chcemy nim sfinansować. Bardzo ważną informacją do określenia naszej zdolności kredytowej będzie także wysokość naszych zarobków oraz rodzaj umowy zatrudnienia. 

Dzięki tym danym doradca kredytowy może wyliczyć naszą zdolność kredytową oraz dobrać najkorzystniejsze oferty. Pamiętaj, że dobremu doradcy kredytowemu będzie zależeć na dopasowaniu oferty do naszych potrzeb i możliwości. 

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego? 

Kredyt hipoteczny czy może gotówkowy na kupno samochodu? Z pomocy doradcy kredytowego warto skorzystać w przypadku każdego większego zobowiązania finansowego. Poszukiwanie idealnego kredytu np. hipotecznego jest czasochłonne. I stresujące. Dzięki pomocy eksperta możemy zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Znajomość rynku oraz ofert przekłada się na znaczne zmniejszenie kosztów. Z doradcą kredytowym możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w przypadku kredytu hipotecznego.

Warto także wiedzieć, że usługi doradcy kredytowego są darmowe. Przynajmniej dla nas kredytobiorców. Za jego pomoc płaci bank, z którym doradca ma podpisaną umowę. Decydując się na współpracę z ekspertem, warto wybrać tego, który ma podpisane umowy z wieloma bankami. Dzięki temu doradca kredytowy ma dostęp do większej ilości ofert oraz możemy mieć pewność, że działa na naszą korzyść, a nie samego banku. 

Ekspert Finansowy Warszawa
ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie

Dodaj komentarz