Karta przedpłacona – czym jest i do czego służy?

Karta przedpłacona – czym jest i do czego służy?

W ostatnich kilku latach w branży finansowej pojawił się nowy produkt, który systematycznie zyskuje na popularności: karta przedpłacona. W tym artykule omówimy omówimy, czym jest karta przedpłacona i do czego służy.

Czym jest karta przedpłacona?

Mówiąc najprościej, karta przedpłacona jest alternatywą dla kart kredytowych i debetowych. Nie jest to ani karta kredytowa, bo nie zawierasz z bankiem umowy kredytowej, ani karta debetowa, bo opłaty nie są pobierane z konta oszczędnościowego, ale działa jak klasyczna karta! Karty przedpłacone są tworzone tylko w jednym celu. Dają one klientom swobodę wyboru, ile pieniędzy umieścić na karcie i ile wydać. W ten sposób można lepiej zarządzać swoimi finansami.

Do czego służy karta przedpłacona?

Przyjrzyjmy się do czego służy karta przedpłacona, niezależnie od tego, czy jest ona przeznaczona do użytku osobistego czy zawodowego.

Wyeliminowanie strachu przed popadnięciem w długi

Osoby korzystające z kart kredytowych często wydają więcej niż w rzeczywistości mogą sobie pozwolić. Prowadzi to do trudności w spłacie ich kredytu i ostatecznie kończy się zadłużeniem. Jest to główny powód, dla którego wiele osób preferuje karty przedpłacone. Dzięki karcie przedpłaconej możesz wydać tylko tyle pieniędzy, ile załadowałeś na kartę.

Pełna kontrola nad swoimi finansami

Większość  kart przedpłaconych pozwala na ustawienie limitów wydatków zgodnie z budżetem i nigdy nie można wydać więcej niż ta kwota. Mając to na uwadze, karty przedpłacone są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli małych i średnich firm, którzy chcą ściśle kontrolować wydatki swoich pracowników. Załóżmy, że jeden z Twoich pracowników wyjechał w podróż służbową i przeznaczyłeś pewną kwotę na jego służbową kartę przedpłaconą. Jeśli zaniża wydatki, wystarczy zalogować się na internetowe konto firmy i w kilka sekund wypłacić pieniądze z karty.

Brak konieczności posiadania konta bankowego

Największą zaletą uzyskania karty przedpłaconej jest to, że nie musisz iść do banku, ani nawet zakładać konta bankowego. W większości przypadków, aby złożyć wniosek o kartę, wystarczy zarejestrować się online. Jest ona dostarczana do domu w ciągu kilku dni. Nasza rada to dokładne zapoznanie się z regulaminem podczas składania wniosku o kartę, aby jasno zrozumieć strukturę opłat i uniknąć niespodzianek.

Śledzenie aktywności poprzez konto internetowe

Karty przedpłacone są zazwyczaj powiązane z kontem internetowym (nie bankowym) i można śledzić wszystkie transakcje i operacje dokonane za pomocą karty przedpłaconej.

Poprzez swoje konto internetowe możesz również:

  • Wpłacać pienidze na kartę przedpłaconą
  • Dokonywać przelewów
  • Zablokować lub odblokować kartę
  • W razie potrzeby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa