Jak zaoszczędzić pieniądze na dom

Gdy już wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz na zakup domu, czas zacząć oszczędzać. Użyj tych strategii, aby zacząć oszczędzać na przyszłą zaliczkę.

Zbuduj lepszy budżet

Pierwszym krokiem w procesie oszczędzania jest planowanie budżetu. Jeśli nie wiesz, na co idą Twoje pieniądze każdego miesiąca, nie ma możliwości, aby przeznaczyć je na zaliczkę. Po pierwsze, usiądź z wyciągami bankowymi i wszystkimi płatnościami kartą kredytową. Zobacz, na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Zwróć uwagę, ile wydajesz na rzeczy pierwszej potrzeby, takie jak czynsz, opłaty za kredyty studenckie i media. Następnie zastanów się, ile wydajesz każdego miesiąca na rzeczy nieistotne, takie jak rozrywka, restauracje itp. Aplikacja do budżetowania może pomóc Ci zautomatyzować ten proces, jeśli chcesz uniknąć samodzielnego obliczania wydatków.

Po skategoryzowaniu swoich wydatków, poszukaj obszarów, w których możesz je ograniczyć. Ustal konkretny (ale realistyczny) budżet dla każdej kategorii i trzymaj się go. Upewnij się, że w budżecie masz określoną kwotę, którą co miesiąc odkładasz na zaliczkę. Potraktuj swoje oszczędności jako wydatek nieopcyjny.

Zmniejsz wydatki

Jednym z szybkich sposobów, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy w kierunku płatności w dół jest downsizing. Downsizing to proces zmniejszania wydatków i życia poniżej swoich możliwości, podczas gdy ty oszczędzasz. Staraj się zmniejszyć kwotę płacisz za niezbędne wydatki i zamiast tego skierować te dodatkowe pieniądze do konta oszczędnościowego. Przeprowadzka do mniejszego mieszkania, sprzedaż jednego z dodatkowych samochodów rodziny lub przeprowadzka do bardziej przystępnej cenowo okolicy to świetne sposoby na zmniejszenie wydatków. Wielu ludzi zmniejsza swoje wydatki, gdy oszczędzają na duży zakup. Może się okazać, że podoba ci się proste życie.

Zmniejsz lub wyplew zły nawyk

Zastanów się nad rzuceniem tych niezdrowych nawyków i przekieruj pieniądze do swojego funduszu płatności w dół:

Kupowanie pod wpływem impulsu

Jeśli masz skłonność do zakupów pod wpływem impulsu w sklepie osobistym lub internetowym (kto nie uwielbia dostaw?), możesz rozważyć ograniczenie tych zakupów. Spróbuj zrezygnować z subskrypcji e-maili marketingowych, aby nie widzieć ciągle ofert w swojej skrzynce odbiorczej. Zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz stosów bałaganu w swoim domu.

Kupowanie jedzenia na wynos

Jedzenie na wynos i fast food są świetne, nie da się temu zaprzeczyć. Ale, to nie jest tak łatwe dla naszych portfeli. Spróbuj gotować kilka posiłków w domu w każdym tygodniu, zamiast zamawiania na zewnątrz.

Poproś o podwyżkę

Czy masz mało pieniędzy pozostało do oszczędzania po otrzymaniu wynagrodzenia? To może być czas, aby poprosić o podwyżkę. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Odpowiednie wyczucie czasu podczas rozmowy o pensji to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu. Unikaj proszenia przełożonego o spotkanie w trakcie gorączkowego projektu lub kiedy masz mało czasu. Najlepszym momentem, aby poprosić o podwyżkę, jest coroczna ocena wyników pracy, ale równie dobrze można to zrobić w kilka tygodni po zakończeniu dużego projektu. Nigdy nie wchodź na rozmowę o wynagrodzeniu nieprzygotowany. Zbierz konkretne dane dotyczące wydajności i wyniki projektów, nad którymi pracowałeś. Przedstaw dokładnie, jak bardzo byłeś zajęty i nad czym pracowałeś. To pomoże pokazać Twojemu menedżerowi, że nie może sobie pozwolić na utratę Ciebie.

Dodaj komentarz