Jak pożyczone pieniądze mogą zepsuć twoje życie!

Drobne wydatki, niespodziewane domowe awarie czy wymarzone wakacje, na które czekasz od lat? Bez względu na to, na co chcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze, efekt jest zawsze taki sam: dług. Oczywiście najpierw starannie przemyślisz to, czy będziesz w stanie spłacać zobowiązania i zaplanujesz wyrzeczenia, dzięki którym oszczędzisz na raty kredytu tak, żeby móc wywiązać się z obowiązku spłaty pożyczki. Czy to jednak takie proste? Okazuje się, że nie zawsze.

Powód, dla którego sięgasz po pożyczkę, może być powodem, dla którego masz problemy z jej spłatą! 

Zepsuła Ci się pralka? Musisz kupić nową, ale nie masz na to środków. Pożyczasz, zarzekając się, że spłacisz, dobierasz dogodne raty i z uśmiechem na twarzy biegniesz do sklepu na zakupy. Wybierasz najlepszą, niekoniecznie najtańszą – w końcu skoro i tak pożyczasz pieniądze, te kilka stówek nie robi Ci różnicy, prawda?

Spłacasz, odkładasz, oszczędzasz.. I nagle pojawia się w Twoim domu nowa awaria, niespodziewany priorytetowy wydatek. Kupujesz, wydajesz pieniądze, przecież nie masz wyboru. Płacisz z oszczędzonych pieniędzy, lub pożyczasz kolejne. Coś za coś – jedna rata niespłacona, spłacisz w przyszłym miesiącu..

Pamiętaj, że niespodziewane wydatki mogą przydarzyć Ci się każdego dnia. O ile kupienie czegoś na raty, czy wzięcie kredytu na spełnienie swoich marzeń nie jest niczym złym, musisz pamiętać że wiąże się z obowiązkiem spłaty. Niewywiązanie się z tego obowiązku niesie za sobą przykre konsekwencje, nerwy i wizyty natrętnych windykatorów przychodzących odebrać pożyczone pieniądze.

Dlaczego tak duża liczba Polaków ma problem ze spłatą pożyczonych pieniędzy? 

Pieniądze są potrzebne zawsze, każdemu. Kwestie finansowe bezkompromisowe dotykają wszystkich. Bez względu na Twoje wykształcenie, zarobki czy styl życia, jak każdy – masz swoje wydatki. Sama w sobie pożyczka nie jest niczym złym. wiele osób jednak pożycza pieniądze bezmyślnie, nie przyglądając się ofertom, które bywają zabójcze dla ich budżetu. Ogromne oprocentowanie wielu pożyczek na rynku powoduje, że człowiek musi oddać nawet dwa razy więcej niż pożyczył! Jeżeli musiał pożyczyć, to znaczy że nie miał, skąd ma zatem wziąć na spłatę prowizji? To błędne koło lawinowo niszczy życie niemal od razu po wzięciu na siebie zobowiązania finansowego. To ogromny stres dla dłużnika, a w konsekwencji często ogromne odsetki od opóźnienia spłaty.

Jak zatem pożyczać mądrze?

Jeżeli naprawdę potrzebujesz pieniędzy, sięgnij po sprawdzone źródła. Skorzystaj z usług firm, które nie naciągają na prowizjach i udzielają korzystnych dla Ciebie pożyczek. Przykładem takiej firmy jest Alfa Kredyt, gdzie pierwszą pożyczkę otrzymasz za 1 grosz! Spłacasz zatem tyle samo, ile pożyczasz i nie musisz martwić się o swoją przyszłość finansową. Jeśli starasz się o wyższy kredyt hipoteczny, kalkulator będzie Ci bardzo pomocny zarówno w alfa kredyt, bank zachodni wbk kontakt, czy kalkulator kredytowy mbank. Niezależnie bowiem jaki bank wybierzesz zawsze powinieneś dokładnie przeanalizować wszelkie koszty kredytu.

Dodaj komentarz