Czym zajmuje się doradca kredytowy? Doradca kredytowy Warszawa

Pomoc przy wyborze kredytu może okazać się nieoceniona. Czas spędzony na przeglądaniu ofert nie należy do najprzyjemniejszych. We znaki daje się również stres. Czy można jakoś ułatwić sobie ten wybór? Jednym z dostępnych rozwiązań jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Zobacz, czym zajmuje się doradca kredytowy i kiedy warto skorzystać z jego pomocy. 

Kim jest doradca kredytowy? 

Doradca kredytowy, najprościej mówiąc, jest ekspertem w dziedzinie kredytów. Zna się na prawie bankowym, rozumie zasady udzielania kredytów oraz orientuje się w bieżących ofertach. Zadaniem doradcy kredytowego jest pomoc klientom w wyborze najkorzystniejszego kredytu. Z tego też względu musi znać wymagania kredytobiorcy, jego zdolność kredytową i możliwości finansowe. Na tej podstawie jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie oraz ewentualnie doradzić jak poprawić zdolność kredytową, żeby otrzymać wymarzony kredyt. 

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym? 

Ekspert, taki jak doradca kredytowy Warszawa, żeby pomóc nam wybrać najlepszą ofertę musi najpierw przeprowadzić krótki wywiad. W końcu nie może nam doradzić nie znając naszej sytuacji finansowej czy potrzeb. Dlatego też w pierwszej kolejności musimy spodziewać się kilku pytań. Doradca kredytowy może zapytać nas o cel kredytu, jaką kwotę chcemy uzyskać, jakie mamy zarobki, ile wynoszą nasze koszty utrzymania oraz o rodzaj zatrudnienia. Na tej podstawie specjalista wstępnie określa nasze możliwości i następnie dobiera do nich odpowiednią ofertę. 

Pamiętajmy jednak, że doradca kredytowy nie jest cudotwórcą. Jeżeli posiadamy bardzo niską zdolność kredytową, to bez zwiększenia swoich zarobków nie możemy liczyć na duży kredyt, np. hipoteczny. Oczywiście ekspert może doradzić nam jak  poprawić zdolność kredytową, jednak są pewne sytuacje nie do przeskoczenia. 

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego? 

Z usług doradcy kredytowego warto skorzystać w przypadku każdego większego zobowiązania kredytowego. Przykładem może być kredyt hipoteczny lub gotówkowy na dużą sumę. Wybór takich zobowiązań jest czasochłonny i wiąże się z dużym stresem. Źle dobrany kredyt może wplątać nas w poważne kłopoty finansowe, z których ciężko będzie się wydostać. Żeby zapobiec takiej sytuacji, warto skorzystać z usług eksperta. Doradca kredytowy Warszawa pomoże wybrać nam najlepszą dla nas ofertę. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas oraz nerwy. Co ważne, z pomocą doradcy kredytowego możemy także zaoszczędzić pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Ekspert Finansowy Warszawa
ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie