Czy można dostać kredyt mając długi?

kredyt dla zadłużonych

Spirala zadłużeń to coraz poważniejszy problem, z którym musi się zmagać tysiące Polaków. Powstaje ona na skutek zaciągnięcia zbyt dużej ilości kredytów oraz pożyczek, których dłużnik nie jest w stanie samodzielnie spłacić. Z roku na rok liczba dłużników w KRD rośnie, co nie napawa optymizmem. Są jednak sposoby na to, jak poradzić sobie z taką sytuacją i pozbyć się ciążących długów. Jednym z nich mógłby się wydawać kolejny kredyt na spłatę innych zobowiązań. Czy jest on jednak możliwy?

Kredyt gotówkowy w banku dla dłużników – czy to możliwe?

Banki znane są z tego, że dosyć dokładnie wybierają dla siebie klientów, którym pożyczą pieniądze. Cała procedura ubiegania się o zobowiązanie finansowe w tym miejscu jest dość złożona, a w jej skład wchodzi m.in. ocena zdolności kredytowej. Polega ona na sprawdzeniu klienta pod kątem tego, czy będzie on w stanie spłacić swój dług na czas razem z odsetkami. Banki muszą stosować się do rekomendacji KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. To właśnie ta instytucja zarządziła, że tylko osoby z odpowiednią zdolnością kredytową mogą skorzystać z produktów finansowych banku.

Jak wiadomo, dłużnicy nie mogą się zazwyczaj pochwalić dobrą zdolnością kredytową ze względu na swoją trudną sytuację. Podczas oceny zdolności kredytowej pracownicy banku biorą pod uwagę dochody i to tylko te z legalnego źródła. Jeśli osoba, która ubiega się o pieniądze, nie może się pochwalić stałym zatrudnieniem, a do tego ma długi, to jej wniosek najpewniej zostanie odrzucony. Do tego dochodzą nieterminowe spłaty kredytów i pożyczek, które także nie działają na korzyść dłużnika ubiegającego się o kredyt. W takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest szukanie pomocy w sektorze pozabankowym oraz wynajęcie doradcy, który zna się na trudnych kredytach https://habzafinanse.com.pl/trudne-kredyty-dla-zadluzonych/.

Pożyczka dla osób zadłużonych

Negatywne wpisy w BIK oraz pojawienie się w bazie dłużników zazwyczaj przekreśla szansę na otrzymanie kredytu w banku. Co jednak z firmami pożyczkowymi? W tym przypadku sprawa wygląda trochę inaczej. Pozabankowe instytucje finansowe upraszczają cały przebieg ubiegania się o pieniądze i są w stanie pożyczyć je nawet klientom ze słabą zdolnością kredytową oraz długami. Oferta tych miejsc skierowana jest głównie do dłużników i osób, które nie mają szansy na kredyt w tradycyjnym banku. Jeśli więc potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, to możesz zapoznać się z ofertą prywatnych firm i wybrać produkt, który aktualnie odpowiada Twoim potrzebom oraz możliwościom finansowym.