Czy tiara na ślub zamiast welonu to dobry wybór?

Czy tiara na ślub zamiast welonu to dobry wybór?

W salonach mody ślubnej mamy coraz większy wybór sukien o różnych krojach, w różnorodnej kolorystyce, które odpowiadają potrzebom i upodobaniom wielu kobiet. Coraz więcej panien młodych odchodzi od tradycyjnych, kontynuowanych przez pokolenia standardów mody ślubnej i wybiera nowoczesne, dużo bardziej praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie tiara na ślub.

Tiara na ślub solo czy razem z welonem?

Oprócz tego, że tiara na ślub jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i użytecznym, jest również bardzo uniwersalna. Jest praktyczna, ponieważ w porównaniu do welonu, szczególnie długiego, nie przeszkadza w tańcu i czynnościach wykonywanych podczas przyjęcia weselnego. Dodatkowo doskonale wyróżni pannę młodą od innych kobiet uczestniczących w wydarzeniu. Jest użyteczna, ponieważ doskonale podtrzymuje i utrwala wiele upięć i fryzur ślubnych, staje się narzędziem pomocniczym dla stylistów fryzur. Dodatkowo jest uniwersalna, ponieważ pasuje nie tylko do kreacji ślubnej, ale również do długich, wieczorowych sukien dla druhen. Można ją również wykorzystać na inne okazje, zakładając ją na przyjęcia towarzyskie czy do wieczorowej, długiej sukni.

Od czego zależą ceny tiar?

Tiara na ślub to ozdoba, która jest bardzo łatwo dostępna. Można ją kupić w sklepach z biżuterią, salonach sukien ślubnych, sklepach internetowych oraz poprzez prywatne osoby, które ręcznie wykonują tego typu przedmioty. Ceny tiar są zależne od sposobu ich wykonania, metalu lub tworzywa, z którego zostały wykonane, od ilości i jakości użytych do produkcji kamieni czy dodatków.

Dzięki szerokiej dostępności i wielu rodzajom tiar ślubnych dostępnych na rynku każda panna młoda znajdzie coś na swoją kieszeń. Jeżeli wybierzemy tiarę na zamówienie, zostanie ona wykonana według naszych wskazówek i oczekiwań, dodatkowo będzie idealnie pasowała do naszej kreacji i osobowości.

Co ze stylem?

Tiara na ślub kojarzy się z księżniczką, musimy jednak pamiętać, że choć każda kobieta chciałaby się tego dnia tak czuć, nie każda lubi wyglądać w stylu księżniczki. Warto zadbać o własny komfort i pamiętać, że tiara, choć jest na pierwszym planie zaraz za suknią, jest tylko dodatkiem, uzupełnieniem całości. Jeżeli zdecydujemy się na strojną suknię z bogatymi zdobieniami, warto, aby nasza tiara była skromna i elegancka, i delikatnie dopełnia naszą stylizację. Jeżeli wybierzemy coś bardziej romantycznego lub w stylu boho – wówczas najlepiej sprawdzi się wianek z delikatnymi lub kwiatowymi motywami.

Dlaczego tiara a nie welon?

Wiele panien młodych do tej pory decydowało się na tradycyjny welon ślubny w odcieniu takim samym lub podobnym do sukni ślubnej. Jest to rozwiązanie bardzo subtelne i delikatne, jednak nie każdej pannie młodej jest dobrze w welonie, również nie każda fryzura sprawdza się przy nim. Tiara na ślub to idealne rozwiązanie kompromisowe – nie tylko doskonale dopasuje się do wybranej przez nas fryzury – jest wiele form i kształtów, dzięki czemu znajdziemy tiarę pasującą do każdej karnacji czy kształtu twarzy. Tiara nie będzie również kolidowała z wybraną przez pannę młodą biżuterią – w wielu sklepach można kupić komplety, w których tiara występuje z naszyjnikiem lub kolczykami czy bransoletą. Wiele tiar jest na tyle strojnych, że wystarczą jako jedyny element biżuteryjny i dodadzą pannie młodej wystarczająco dużo blasku i uroku.

Tiara jest świetnym rozwiązaniem dla praktycznych panien młodych, ponieważ niektóre kobiety planują po uroczystości ślubnej sprzedać swoją suknię i dodatki komuś innemu. Welon bardzo łatwo jest zniszczyć czy pobrudzić, natomiast z tiarą nie ma takiego problemu, ponieważ przez cały czas trwania przyjęcia praktycznie jej nie ruszamy.

Decydując się w dniu ślubu na tiarę, opaskę czy wianek, wybieramy wygodę oraz dobrą zabawę. Dodatkowo każda panna młoda wygląda pięknie i jest najjaśniejszą gwiazdą swojej najważniejszej w życiu uroczystości. W końcu najważniejszym elementem ślubu jest dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie, a nic nie wpływa na nie tak dobrze, jak idealny wygląd.