W jaki sposób remarketing może pomóc Twojej firmie?

Z pewnością niejednokrotnie zauważyłeś, że tuż po zamknięciu okna wirtualnego sklepu, w którym nie dokonałeś zakupu, widzisz jego reklamę. Takie promowanie najczęściej ukazuje dokładnie te przedmioty, na które zwróciliśmy jakąś szczególną uwagę. Warto wiedzieć, że nie jest czysty przypadek, lecz doskonale zaplanowane działanie strategii kampanii reklamowych. Taka stale powracająca reklama ma budzić w naszej podświadomości pragnienie posiadania rzeczy. Na tym właśnie skupia się remarketing.

Jak  działa remarketing?

Reklama, która dociera do odbiorcy wraz z idealnie dopasowaną ofertą tematyczną, pomaga zwiększyć sprzedaż wirtualnego sklepu. To właśnie w tym celu opracowano spersonalizowany przekaz reklamowy. Działa on dzięki odpowiedniemu skryptowi, w który została wyposażona dana witryna. Taki skrypt zapisuje pliki cookies (czyli ciasteczka) w naszej przeglądarce z każdej strony, którą odwiedzamy. Aby jednak te niezbędne na potrzeby remarketingu dane, były zbieranie przez daną witrynę, to musimy wyrazić na to zgodę, klikając w odpowiednie miejsce. Zazwyczaj jest to niewielkie okno, bądź też pasek, na samym dole odwiedzanej przez nas witryny internetowej.

Warto wiedzieć, że remarketing działa skutecznie tylko wtedy, gdy każda nasza podstrona posiada wspomniany skrypt. Dzięki temu, docelowe treści reklamowe uwzględniają tę część oferty, która zainteresowała odbiorcę. Następnie przy pomocy odpowiednich narzędzi, zostaje przygotowana kampania reklamowa dla wybranych grup produktów.

Jakie korzyści dla Twojego biznesu może przynieść remarketing?

Remarketing, jako narzędzie które zrewolucjonizowało branżę e-commerce, bardzo znacząco wpływa na sprzedaż. Dzięki temu działaniu zostaje zwiększona konwersja na stronie, czyli aktywność użytkownika, który w ostateczności dokonuje zakupu na naszej stronie. Oprócz tego remarketing wzmacnia świadomość marki oraz ułatwia informowanie odbiorców o wszelkich nowościach, a także promocjach.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu kampanii reklamowej dla wybranych produktów z naszej oferty, informacja odnoście promocji w naszym sklepie, będzie wyświetlana na różnych, niezależnych witrynach. W dalszej perspektywie pozwoli to zatem skupić się na konkretnych grupach docelowych, a nawet zawęzić grono odbiorców do naszych potencjalnych klientów. Takie działania zapewnią lepszą sprzedaż, a co za tym idzie budują długotrwałe relacje z klientem. Nie wspominając już o tym, że wpłyną one w sposób pozytywny na dalszy rozwój naszego biznesu, w tym jego rozpoznawalność.

Dodaj komentarz