Konto dla firm – jakie nowoczesne rozwiązania może obejmować?

Konto dla firm – jakie nowoczesne rozwiązania może obejmować?

Każde konto bankowe ma co najmniej kilka najbardziej podstawowych funkcji, takich jak odbieranie i wysyłanie przelewów, płatności kartą czy wypłacanie i wpłacanie gotówki przy pomocy bankomatu. Technologia jednak idzie do przodu, w tym technologia finansowa (fin-tech), w związku z czym pojawia się wiele nowych, ciekawych rozwiązań i możliwości.

Warto je znać, ponieważ może się okazać, że pomogą one m.in. usprawnić działanie firmy lub ułatwić kontrolę nad jej wydatkami i wpływami. Tak więc, jakie nowoczesne rozwiązania może zaoferować konto dla firm? Oto kilka najciekawszych przykładów, które pojawiają się w różnych instytucjach finansowych!

Konto firmowe może być powiązane z innymi usługami finansowymi

Coraz częściej spotyka się oferty kont firmowych sprzężonych z usługami księgowymi, prawnymi czy podatkowymi. Są one kierowane przede wszystkim do początkujących przedsiębiorców i ogółem małych, względnie średnich firm. Pozwalają one mieć kontrolę nad różnymi aspektami funkcjonowania firmy, w szczególności prawno-finansowymi, w jednym miejscu bądź za pomocą połączonego ekosystemu narzędzi i aplikacji.

Bardzo często konto dla firm może być także powiązane, chociażby z kredytami i pożyczkami (szczególnie kredytem w rachunku bieżącym), a także ubezpieczeniami. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście łatwości dostępu do informacji i zarządzania usługą, ale także w odniesieniu do tego, co następuje w pierwszej kolejności, czyli np. zaciągnięcie kredytu lub wykupienie ubezpieczenia.

Mając konto dla firm w danym banku, niekiedy można przykładowo pozyskać kredyt właśnie z poziomu tego konta, dzięki czemu nie trzeba przekazywać bankowi tak wielu danych, jak będąc zupełnie nowym klientem. Instytucja będzie już znała m.in. dane rejestrowe firmy, a także poniekąd jej sytuację finansową (z uwagi na dostęp do historii rachunku), co pozwoli ograniczyć formalności do minimum. Czasami da się nawet załatwić całą sprawę bez wychodzenia z domu, a więc przez Internet.

Intuicyjna i rozbudowana aplikacja mobilna to podstawa

Obecnie już większość instytucji finansowych posiada swoje aplikacje mobilne, ale trzeba podkreślić, że aplikacja często jest aplikacji nierówna. Za pomocą niektórych z nich można dokonywać tylko podstawowych operacji, inne są zaś bardzo rozbudowane i nowoczesne.

Właściciele firm i ogółem osoby decyzyjne często podróżują, odbywają spotkania, ogółem są bardzo zabiegane, w związku z czym nie zawsze mają dostęp do komputera, czy laptopa. Praktyczna, nowoczesna aplikacja mobilna do konta bankowego to coś absolutnie kluczowego, co pozwoli wygodnie zarządzać finansami firmy z poziomu smartfona.