Sekrety idealnego makijażu

Zastosowanie oleju kokosowego – gdzie i kiedy warto go używać?

Każda z pań marzy o naturalnie gładkiej, jednolitej cerze – niestety częste problemy przebarwień, blizn, podrażnień i suchej lub przetłuszczonej skóry stają nam na drodze do perfekcyjnego wyglądu. Dzięki technikom makijażu wykonanym odpowiednimi kosmetykami możemy nie tylko ujednolicić problematyczną cerę, ale nawet ją wymodelować, usunąć oznaki zmęczenia i zredukować zaczerwienienia. Podkład, korektor, puder i bronzer w odpowiednich odcieniach pozwolą na uzyskanie doskonałego efektu zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Poznaj kosmetyczne tricki i sekrety do uzyskania wymarzonego efektu.

Zadbaj o skórę przed makijażem

Nawet najlepszy kosmetyk nie zadziała odpowiednio, jeśli będziesz go nakładać na niezadbaną, zanieczyszczoną buzię. Podkłady i korektory mają za zadanie maskować i wyrównywać koloryt problematycznej cery, jednak nie uzyskają pożądanego efektu, jeżeli chociaż trochę nie zadbasz o podstawową pielęgnację. Będąc posiadaczką cery suchej pamiętaj o regularnym stosowaniu delikatnych myjących preparatów i nawilżaniu, walcząc z trądzikiem i przetłuszczającą się cerą nie zapominaj o peelingu i codziennym demakijażu dostosowanym do problemów cery. Odpowiednio przygotowana do makijażu skóra twarzy, nawet ta z problemami, jest dobrą bazą do uzyskania wymarzonego efektu.

Podkład i korektor, czyli makijaż krok po kroku

Początkową procedurą może być nałożenie bazy pod podkład. Dodatkowo nawilży ona buzię i korzystnie wpłynie na wchłanianie produktów. Jeśli nie korzystasz z bazy możesz od razu przejść do aplikacji podkładu. Aby odpowiednio zastosować kosmetyk pamiętaj, by nie przesadzić z jego ilością i większą jego część skupić na środku twarzy. Nakładanie możesz przeprowadzić za pomocą specjalnego pędzla, gąbeczki lub opuszków palców. Głównym zadaniem podkładu jest ujednolicenie cery, uzyskanie matowego efektu i delikatnego odświeżenia. Po aplikacji poczekaj kilka chwil, aż substancja się utleni. Kolejną procedurą jest nałożenie korektora – w zależności od indywidualnych preferencji może to być produkt kryjący, rozświetlający, w konsystencji płynu lub gęstej pasty. Punktowe nakładanie korektora na niedoskonałości skutecznie je zamaskuje, delikatna aplikacja pod oczy, wzdłuż nosa i na środku brody wysmukli całą twarz. Przy dodatkowej aplikacji rozświetlaczem możemy uzyskać dodatkowe rezultaty odświeżenia i zamaskowania zmęczenia.

Magia bronzera – konturowanie twarzy

Ostatnim elementem, wpływającym na uwydatnienie atutów urody i modelującym rysy twarzy jest aplikacja bronzera. Zastosowanie kosmetyku w ciemniejszym tonie pozwala osiągnąć efekt wyszczuplenia, czy wyostrzenia danej partii twarzy. Aplikacja bronzera na wysokości kości policzkowych, boków czoła i żuchwy idealnie wykończy makijaż i wysmukli całą twarz. Efekt zakamufluje i odwróci uwagę od przebarwień, idealnie wtopi się w tonację karnacji i nada wyrazistości spojrzeniu. Kompaktowa formuła z częścią rozświetlającą nada twarzy lekkiego rezultatu muśnięcia słońcem. Z tak przygotowaną cerą możemy wykonać zarówno makijaż oczu i ust na co dzień, jak i na ważne, wieczorowe wyjście. W myśl zasady “mniej znaczy więcej” pamiętaj, by nie przesadzić z ilością nakładanych kosmetyków – już ich niewielka ilość po wtopieniu się w skórę dobrze zdaje egzamin.