Żaluzje stalowe elewacyjne- dlaczego warto?

Żaluzje stalowe elewacyjne- dlaczego warto?

Żaluzje fasadowe są rozwiązaniem uniwersalnym, pasującym do wielu zastosowań. Najczęściej stosujemy je jako skuteczne osłony przeciwsłoneczne, jednak nie każdy wie, że stanowią one również zabezpieczenie przeciwko chłodem, co docenimy zimą. Czym właściwie są żaluzje fasadowe i z czego wynika ich popularność? Jakie są zalety żaluzji elewacyjnych i dlaczego warto je stosować? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czym są żaluzje stalowe elewacyjne?

Żaluzje fasadowe są rozwiązaniem często stosowanym zamiennie z roletami zewnętrznymi. Spotykamy je nie tylko w domach prywatnych, ale także na elewacjach hoteli czy biur. Są wyjątkowo stylowe i eleganckie, a ich najczęstszym zastosowaniem są budynki z dużymi przeszkleniami. Dlaczego? To proste. Duże przeszklenia powodują wahanie temperatury wewnątrz budynku. Latem chodzi oczywiście o nadmierne przegrzewanie się wnętrza, zimą natomiast- o szybkie wytracanie ciepła z wnętrza. Żaluzje fasadowe jako bardzo skuteczny izolator termiczny zapobiega tym problemom, a do tego daje cenne poczucie prywatności, szczególnie w miastach. Żaluzje fasadowe mają więc wiele zalet, które warto wykorzystać, by stworzyć komfortową przestrzeń do życia.

Żaluzje fasadowe – jakie mają zalety?

Żaluzje fasadowe mają wiele zalet. Największą z nich jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli. Dzięki niej możliwy jest dobór natężenia wpadającego do wnętrza światła zgodnie z własnymi upodobaniami. Ponadto, żaluzje fasadowe stanowią doskonałą izolację termiczną, ograniczając dopływ promieni słonecznych i zmniejszając straty ciepła zimą. Mówiąc o zaletach żaluzji fasadowych, warto wspomnieć o ich estetycznym wyglądzie, idealnie komponującym się z nowoczesnymi stylizacjami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów żaluzji, różniących się od siebie kolorem czy kształtem. Dostępne są żaluzje o profilu lameli w kształcie litery C czy Z, a także z lamelami płaskimi.

Czy warto zastosować żaluzje elewacyjne?

Żaluzje zewnętrzne doskonale pasują do nowoczesnej elewacji budynku czy wnętrza pomieszczenia. Fasadowe żaluzje mogą być stosowane zarówno do nowo powstających, jak i do istniejących już budynków. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość integracji żaluzji z systemem automatyki pogodowej. Fasadowe żaluzje dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, ale istnieje także możliwość wykonania ich na indywidualne zamówienie- wówczas możliwy jest wybór koloru czy kształtu zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu możliwy jest nowoczesny wygląd elewacji. Żaluzje dopasowane do Twoich potrzeb zamówisz tutaj: domarchitekta.pl.