Zakładasz stronę internetową? Pamiętaj o dobrym hostingu

Zakładasz stronę internetową? Pamiętaj o dobrym hostingu

Wiele osób przy zakładaniu strony internetowej myśli tylko o domenie, a hosting wybiera pierwszy lepszy. Nie jest to najlepsze wyjście. Faktycznie, domena również jest bardzo istotna – najlepiej, aby wybrać nazwę relatywnie krótką i łatwą do zapamiętania, o prostej pisowni, przy której trudno o przejęzyczenie. Kiepska nazwa szybko wyleci użytkownikom z głowy i nie wzbudzi ich sympatii. Jednak nawet najbardziej chwytliwa i ciekawa domena nam nie pomoże, jeśli wybierzemy kiepski hosting. Dlaczego? Jaki ma on wpływ na funkcjonowanie strony? Sprawdź!

Słaby hosting = wolna strona

W dużym skrócie, hosting przechowuje dane naszej witryny (w tym wszystkie opublikowane na niej treści – zdjęcia, filmiki, artykuły) i kiedy pojawi się na niej użytkownik, wysyła mu je. Odwiedzający odbiera dane, po czym ładuje mu się strona. Cały ten proces trwa w obecnych czasach zazwyczaj bardzo krótko.

Oczywiście, trwa on krótko, pod warunkiem, że odwiedzający ma wystarczająco szybkie połączenie z Internetem, a hosting wystarczająco dobre parametry (pamięć RAM, ilość rdzeni procesorów, rodzaje dysków). Słaby hosting będzie wiązał się z dłuższym czasem oczekiwania użytkownika na dostarczenie mu niezbędnych do załadowania strony danych.

Dla wielu osób już kilka sekund oczekiwania na załadowanie się strony to zbyt dużo, w związku z czym będą oni mniej skłonni dokonać na niej zakupu czy bliżej się jej przyjrzeć. Niektórzy mogą też po prostu zamknąć stronę zanim jeszcze zdąży się ona załadować. Dlatego też szybkość ładowania strony to coś, o co niewątpliwie powinniśmy zadbać, zarówno patrząc pod kątem UX (User Experience), jak i SEO.

Jaki hosting wybrać?

Nie trzeba płacić fortuny, aby cieszyć się szybkim hostingiem, który dodatkowo będzie charakteryzował się dużą stabilnością, a więc nie będzie co chwilę miał problemów z awariami. Dobrą opcją jest na przykład hosting www w Hostinghouse.pl, który łączy atrakcyjne ceny z wysoką jakością dostarczanych usług. Dodatkowo w pakiecie otrzymujemy jeszcze darmowy certyfikat SSL, podnoszący wiarygodność naszej witryny.

Wybierając idealny hosting dla naszej strony, musimy trzymać się z daleka od hostingów darmowych. Nie są one bezpiecznym rozwiązaniem, a do tego oferują bardzo niewielki transfer i przestrzeń dyskową, które bardzo szybko mogą się okazać niewystarczające. Powyżej wspomniany hosting w najtańszym pakiecie kosztuje kilkanaście złotych + VAT rocznie – nie jest to kwota wygórowana i każdy, nawet osoba początkująca, powinien być w stanie taki wydatek znieść.

Dodaj komentarz