Profesjonalny pośrednik kredytowy

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Pracownik banku, a profesjonalny pośrednik kredytowy

Obie wymienione wyżej osoby mają sporą wiedzę o kredytach. Każdy ze swobodą opowie nam co stanowi składowe kredytu, jak wybrać najtańszy kredyt, jakie będziemy potrzebować dokumenty itd. Jest jednak jedna znacząca różnica pomiędzy tymi osobami.

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Profesjonalny pośrednik kredytowy reprezentuje interesy swoich klientów, czyli nasze jako potencjalnego kredytobiorcy. Nam zależy na tym aby uzyskać najtańszy kredyt. Pośrednikowi zależy więc na tym samym. Szuka więc dla nas najkorzystniejszego kredytu ze wszystkich ofert dostępnych na rynku. Nie ogranicza się tylko do jednego banku. Nie jest bowiem pracownikiem żadnego banku, a naszym reprezentantem, i to nasz interes jest dla niego najważniejszy.

Pracownik banku

Pracownik banku reprezentuje interesy placówki, w której jest zatrudniony. Nawet jeśli posiada wiedzę na temat tańszych kredytów, aniżeli te dostępne w jego banku, z pewnością nie podzieli się tą informacją z potencjalnym kredytobiorcą. Zadaniem pracownika banku jest m. in. sprzedanie jak największej ilości usług bankowych klientom. Jedną z nich jest właśnie umowa kredytu. Pracownik banku może przedstawić Ci tylko i wyłącznie ofertę banku, w którym pracuje. Nie ma interesu w  tym aby informować Cię, że konkurencja ma tańszy kredyt. Jego oferta ogranicza się tylko i wyłącznie do jednego banku, a najważniejszym interesem jest dla niego interes banku, a nie potencjalnego kredytobiorcy.

Czy profesjonalny pośrednik kredytowy może więcej

Przede wszystkim profesjonalny pośrednik kredytowy ma większą wiedzę na temat kredytów. To jego praca czyli codzienność. Styka się z tym każdego dnia. Ciągle się uczy, a jednocześnie ma najświeższą wiedzę. Tylko dzięki temu, że jest zawsze na bieżąco z rynkiem kredytów może być specjalistą w pozyskiwaniu najtańszych rozwiązań. Ponadto, profesjonalny pośrednik kredytowy najlepiej sprawdzi się w sytuacji kiedy chcemy uzyskać trudny kredyt, czyli taki, którego nie wynegocjujemy sami w placówce banku. Profesjonalni pośrednicy kredytowi mają większe możliwości dlatego, że negocjują dla nas warunki kredytowe z pracownikami decyzyjnymi banku. Dzięki temu, że rozmowy odbywają się na innym szczeblu i są prowadzone pomiędzy równorzędnymi partnerami, którzy wyposażeni są w sporą wiedzę, możemy spodziewać się efektów znacznie korzystniejszych aniżeli osiągnęlibyśmy w pojedynkę. Profesjonalny pośrednik kredytowy znajdzie wyjście nawet z pozoru niemożliwej sytuacji.

Dodaj komentarz