Procedura otrzymania kredytu konsolidacyjnego

Aktualnie jest wiele instytucji, które udzielają kredyty konsolidacyjne. Trzeba podkreślić, że nie brakuje osób chętnych na takie usługi. Polacy doskonale zdają sobie bowiem sprawę, że tego typu pożyczki pozwalają zamienić poprzednie zobowiązania na jedną ratę, która jest rzecz jasna mniejsza niż poprzednie zobowiązania. Jak wygląda zaś sama procedura otrzymania takiego kredytu konsolidacyjnego? Co trzeba zrobić, aby stać się jego posiadaczem?

Gdzie starać się o kredyt konsolidacyjny

Warto zaznaczyć, że kredyty konsolidacyjne są udzielane przez rozmaite banki polskie lub posiadające kapitał zagraniczny. Ważne jest to, aby zdecydować się na instytucje, która mogą pochwalić się już minimum kilkuletnią obecnością na rynku. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoje interesy będą w 100% chronione. Poza tym trzeba oczywiście sprawdzić czy konkretne kredyty konsolidacyjne są udzielane w danej instytucji. Niemniej jednak przeważnie nie ma z tym najmniejszego problemu. Warto też oczywiście zwrócić uwagę na kwestie finansowe. Należy wszystko sobie dokładnie obliczyć, aby mieć pewność, że zamiana poprzednich zobowiązań na nowe będzie korzystna i opłacalna.

Od czego zacząć

Jeśli już wybierzesz konkretny bank, to trzeba skontaktować się z jego przedstawicielami. Dobre instytucje z tej kategorii udostępniają wiele opcji w tym zakresie. Możesz zatem zadzwonić, wysłać e-mail, skorzystać z opcji Live Chat itp. Wszystko po to, aby sprawdzić czy konkretne warunki finansowe są dalej aktualne. Nie wolno o tym aspekcie zapominać, ponieważ czasami dzieje się tak, że dane podane na serwisach internetowych nie są do końca zgodne ze stanem faktycznym. Potem trzeba wypełnić wniosek. Osoba odpowiedzialna za jego rozpatrzenie oceni zdolność kredytową. Niestety, nie jest tak, że każdy otrzymuje kredyty konsolidacyjne. Druga strona medalu jest jednak, że odmowa w jednym banku nie oznacza, że w kolejnym procedura kredytu konsolidacyjnego też zostanie w taki sposób i w tym momencie wstrzymana.

Jeśli natomiast ocena będzie pozytywna, to wtedy trzeba już tylko załatwić kilka konkretnych formalności, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny. W trakcie tego etapu należy oczywiście pokazać swój dokument tożsamości, wszystkie umowy czy historie spłat kredytów lub pożyczek, które mają zostać zamienione na nowe zobowiązanie. Po podpisaniu umowy trzeba już tylko czekać na pieniądze.

Artykuł sponsorowany dla Habza Finanse https://www.habza.com.pl/

Dodaj komentarz