Pompy do wody czystej i brudnej, czyli jak poprawnie wyposażyć swój dom za miastem

Pompy do wody czystej i brudnej, czyli jak poprawnie wyposażyć swój dom za miastem

Posiadacze domów jednorodzinnych, czy choćby rekreacyjnych, muszą się liczyć z tym, że dostęp do wody na działce może być ograniczony. Na szczęście istnieją urządzenia, które sprawdzą się w każdych warunkach. Ale jaka pompa do wody będzie najlepsza w danej sytuacji? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Wyjaśniamy!

Pompy zanurzeniowe do studni

Pompa zanurzeniowa to typ urządzenia ze stali nierdzewnej, który może przez bardzo długi czas znajdywać się pod wodą na przykład w studni za domem. Tego rodzaju pompa wodna wyposażona w zbiornik hydroforowy pozwala korzystać z zasobów wody użytkowej z własnego ujęcia. Trzeba jednak pamiętać o głębokości lustra wody. Jeśli znajduje się ono głębiej niż 8 metrów, zwykła pompa hydroforowa nie wystarczy. Do przepompowywania wody w takich okolicznościach potrzebna jest już pompa głębinowa. Pompy zatapialne tego typu powinny mieć większą wysokość podnoszenia oraz dłuższe kable. Dużo wiedzy na ten temat znajduje się na stronie https://www.sklep-watermark.pl/.

Czym są odżelaziacze wody?

Na działkach za miastem nadmiar żelaza w wodzie użytkowej to dość powszechny problem. Można przez to uszkodzić wiele cennego sprzętu w gospodarstwie domowym, a i dla zdrowa nie jest to korzystna sytuacja, ponieważ w takiej cieczy mogą rozwijać się szkodliwe bakterie. Jednym ze sposobów walki ze zbyt dużym stężeniem pierwiastków są odżelaziacze wody. Nie ma niestety jednego uniwersalnego urządzenia. To w gruncie rzeczy dość skomplikowana sprawa i wymaga szczegółowego zbadania problemu. Jakie jest pH wody? Czy oprócz żelaza występuje też mangan i czego jest więcej? Tego typu pytania muszą znaleźć odpowiedź zanim padnie decyzja o instalacji konkretnego sprzętu do odżelaziacza wody. Trzeba się też liczyć z tym, że zestaw do takich celów może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Pompy do wody brudnej

Pompy do szamba czy płynów powstałych podczas budowy muszą mieć konkretną moc silnika oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Chodzi o to, że woda brudna może zawierać kamienie, dajmy na to. Może też powstać zator z mułu, więc sprzęt od brudnej roboty powinien być w stanie sobie poradzić z trudnymi warunkami. Podczas oczyszczania szamba pompa zanurzeniowa jest też narażona na działanie dość nieprzyjemnych substancji, więc stopień kwasoodporności ma w tym wypadku duże znaczenie. Po więcej zapraszamy do sklepu https://www.sklep-watermark.pl/, gdzie są naprawdę konkretne pompy zatapialne do ścieków i to w bardzo dobrych cenach.