Nie musisz być szczupła żeby dobrze wyglądać

Nie musisz być szczupła żeby dobrze wyglądać

Czy panie, które noszą rozmiar XXL mogą dobrze wyglądać i ubierać się modnie? Oczywiście, że tak. Każda kobieta ma jakieś walory w swojej figurze i odpowiednio dobrane ubrania z pewnością pomogą te elementy uwypuklić, a przy tym zakryć to, co powinno zostać ukryte. O czym jednak trzeba pamiętać?

Strój obszerny czy ciasny?

Wbrew pozorom, puszyste panie nie powinny nosić ubrań zbyt luźnych, ale bardzo dobrze dopasowane, idealne do rozmiaru. Moda dresowa na obszerne stroje dresowe jest może odpowiednia do zacisza domowego, ale na ulicę lepszym wyborem dla puszystej pani będzie ładnie skrojony strój. Trzeba przy tym podkreślić, że równie niekorzystne jest także noszenie ubrań zbyt ciasnych, ponieważ one wyraźnie podkreślają wszelkie niedoskonałości figury.

Najlepszy kolor czarny?

To jeden z dziwnych mitów. Owszem, kolor czarny może optycznie wyszczuplać, ale jednocześnie trochę postarza i jednak nie bardzo pasuje paniom z wyjątkowo jasną cerą. Dlatego też warto postawić na inne kolory, które ożywią całą sylwetkę. Zestawy granatu z bielą, brązy i zielenie naprawdę bardzo korzystnie wyglądają i nadają figurze jakąś lekkość oraz promienistość. Trzeba pamiętać, aby kolory zawsze były dobrze zharmonizowane i w miarę spokojne.

A co ze wzorami?

Na pewno należy sobie darować delikatne wzory, ponieważ one jeszcze mocniej podkreślą wszelkie nadmiary. Natomiast korzystne może być zastosowanie większych wzorów szczególnie tam, gdzie pani chciałaby uwypuklić swoje walory, np. spódnica w duże grochy podkreśli zgrabne nogi, a bluzka w kwiaty przykuje wzrok do pięknego biustu.

Jakie kroje są wskazane?

Panie puszyste ładnie wyglądają w tunikach zakładanych do spodni, sukienkach gorsetowych lub w stylu kopertowym, spódnicach do kolan lub za kolana. Dobrze się prezentują w spodniach w luźnych fasonach. Zdecydowanie powinny zrezygnować z bluzek i sukienek bez rękawów, ponieważ ramiona z reguły mają nagromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jeżeli panie decydują się na sportowy dres, to trzeba pamiętać, że nogawki spodni muszą być lekko rozszerzane ku dołowi, a same spodnie w miarę luźne w kroku. Idealna moda dresowa dla pań puszystych nie może podkreślać niedoskonałości figury, ale je delikatnie tuszować. Najlepsze są więc dresy welurowe, które nadadzą sylwetce pewną lekkość.

A co z dodatkami?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrze dopasowanym biustonoszu, który nie tylko wyszczupli sylwetkę, ale także odciąży kręgosłup. Poza tym, puszyste panie najlepiej wyglądają w butach na delikatnym obcasie, natomiast powinny zrezygnować ze zbyt wysokich szpilek oraz płaskiego obuwia.

Jedno jest pewne, panie puszyste też mogą i powinny być modne, a wszelkie nadmiary można idealnie maskować odpowiednim materiałem, kolorem, krojem, a nawet doborem dodatków.