Kredyt gotówkowy w wersji online

Gotówka przez internet

Sytuacje, kiedy z różnych przyczyn traci się płynność finansową, zdarzają się niestety bardzo często. Konieczne staje się wtedy poszukiwanie szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu, a jednym z coraz częściej wybieranych jest kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy online

Rozwijająca się w błyskawicznym tempie bankowość elektroniczna na stałe zagościła w naszym życiu, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z finansami za pośrednictwem internetu. Taka metoda zyskała zarówno licznych zwolenników, jak i przeciwników, którzy za wszelką cenę starają się wykazać jej mniej lub bardziej istotne wady. Jednak nie da się ukryć, że jest to najlepsze rozwiązanie dla osób niedysponujących wystarczającą ilością czasu niezbędnego do załatwienia wszelkich formalności związanych z pożyczką w tradycyjny sposób, w siedzibie banku lub innej instytucji finansowej.

Zdolność kredytowa przy kredycie gotówkowym

Niewątpliwie największą zaletą, jaka charakteryzuje kredyt gotówkowy online, jest znaczne uproszczona analiza zdolności kredytowej klienta. Oczywiście zazwyczaj nie da się uniknąć sprawdzenia wielu elementów dotyczących okresu zatrudnienia czy zarobków. Są co prawda instytucje nieprzywiązujące do tego zbyt dużej wagi. Nie mniej jednak branie w nich jakichkolwiek pożyczek wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem i niebotycznym ich oprocentowaniem. Podobnie jak przy konwencjonalnej formie załatwiania formalności, trzeba przedstawić stosowne zaświadczenie o zatrudnieniu, czasie jego trwania i wysokości miesięcznych dochodów. Tylko że w tym przypadku nie składamy ich osobiście. Przesyłamy na wskazany adres mailowy skany tych dokumentów, najczęściej w postaci pliku w formacie PDF. Bank sprawdzi wiarygodność podanych danych, dzwoniąc do klienta, a nawet działu księgowego jego firmy i na podstawie tych informacji jest podejmowana decyzja o przyznaniu lub odmowie kredytu. Jeśli jest ona pozytywna, to umowa jest przesyłana najczęściej za pośrednictwem kuriera, przy którym trzeba ją podpisać i oddać mu kopię.

Kredyt gotówkowy – kalkulator

Z racji, że oferta dostępnych na rynku produktów bankowych rozszerza się z roku na rok, ciężko czasami wybrać najbardziej atrakcyjny kredyt gotówkowy. Zawsze dobrze jest dopasować go dokładnie do potrzeb i możliwości jego spłaty. Istnieje wiele narzędzi ułatwiających podjęcie właściwej decyzji. Jednym z najlepszych jest z pewnością kalkulator kredytu. Można go znaleźć między innymi w postaci formularza do wypełnienia na stronach internetowych większości banków. Wpisujemy tam takie dane, jak wysokość pożyczki, okres kredytowania, ilość rat, równych bądź malejących i błyskawicznie otrzymujemy wszystkie potrzebne informacje. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu, zwalniająca z konieczności osobistych odwiedzin wielu placówek bankowych.

Artykuł przy współpracy z https://habzafinanse.com.pl/

Dodaj komentarz