Kredyt dla firm – jak go uzyskać

Środki finansowe dla firmy

Prowadzenie własnej firmy, niezależnie od branży, wymaga posiadania odpowiednich środków finansowych. Szczególnie są one potrzebne początkującym przedsiębiorcom. Wielu z nich zadaje sobie pytanie, skąd wziąć gotówkę na zakup sprzętu, materiałów czy towaru do sklepu lub hurtowni. Jedną z najlepszych metod uzyskania niezbędnych funduszy, z jakiej warto w takiej sytuacji skorzystać, jest kredyt dla firm oferowany przez większość banków w naszym kraju.

Kredyt dla firm na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Podstawą do jego uzyskania będzie przede wszystkim dobry pomysł, który warto przedstawić pracownikowi banku. Bardzo ważna jest również dobra historia kredytowa, bez jakichkolwiek zadłużeń czy wpisów w rejestrze BIK. Niestety taka historia najczęściej po prostu nie istnieje, ponieważ powstająca firma nie może przedstawić żadnych dokumentów świadczących o wysokości obrotów i rentowności. Dobrze, jeśli osoba planująca własną działalność gospodarczą pracuje gdzieś na etacie. Banki dobrze oceniają tych, którzy dotychczas uzyskiwali regularne i wysokie dochody.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Mimo że banki dosyć chłodno podchodzą one do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, to jednak niektóre oferują wyjątkowo korzystny kredyt inwestycyjny dla firm. Wiele z nich popiera powstawanie nowych startupów, zwłaszcza z branży technologicznej. Często pomysły ich twórców są wręcz rewolucyjne i mogą przynieść duże zyski, dlatego są w stanie podjąć ryzyko ich finansowania.

Oprocentowanie kredytów dla firm

Niestety bez braku odpowiedniego zabezpieczenia, nie można liczyć na więcej niż kilkadziesiąt tysięcy kredytu, a nawet ta stosunkowo niewielka kwota będzie wysoko oprocentowana. Może to różnić się w zależności od banku, ale na mniej niż 20 procent w skali roku nie ma co liczyć. Taka suma często nie wystarcza na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb i dlatego warto poszukiwać dodatkowego zabezpieczenia pozwalającego ją zwiększyć. W najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają takie zabezpieczenie w postaci hipoteki nieruchomości np. domu lub mieszkania. W takiej sytuacji bank może zaoferować kredyt pod hipotekę w wysokości od kilkuset tysięcy, aż do kilku milionów złotych.

Artykuł sponsorowany dla Habza Finanse https://www.habza.com.pl/

Dodaj komentarz