Jogger – spodnie o dużych możliwościach

Zastosowanie oleju kokosowego – gdzie i kiedy warto go używać?

Od kilku lat spodnie typu jogger nie tracą popularności, i są coraz chętniej noszone zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Ten rodzaj spodni jest bardzo charakterystyczny, sprawdź, jak je nosić, aby wyglądać dobrze i modnie.

Spodnie szerokie + wąskie = joggery

Zarówno Diamante Wear jogger, jak i inne spodnie o tym fasonie i kroju są odpowiedzią na dość mało zróżnicowany rynek odzieżowy. Jeszcze kilkanaście lat wstecz należało wybrać, czy chce się nosić spodnie wąskie i dopasowane, czy szerokie, przy czym każdy z tych fasonów posiadał swoje wady i zalety. Luźne spodnie pozwalały na duży komfort i swobodę, jednak przy kostkach były dość niewygodne i nie prezentowały się dobrze. Spodnie wąskie natomiast nie pozwalały na taką swobodę, będąc opięte w pasie i udach. Około roku 2009 do mody wkroczył zupełnie nowy model spodni, który charakteryzował się luźną i szeroką górą oraz dopasowanymi wąskimi nogawkami w kostce, zakończonymi gumką. Od tego momentu spodnie jogger cieszą się stale rosnącą popularnością.

Moda streetwear i uniwersalność

W pierwszych latach spodnie typu jogger zostały przyjęte głównie przez tak zwany streetwear, czyli po prostu modę uliczną, luźny styl na co dzień. Bardzo dobrze sprawdzały się podczas swobodnych wyjść, zabaw, poruszania się po mieście czy uprawianiu sportu. Z biegiem czasu zaczęto je wykonywać z różnych materiałów, nie tylko dresowych, ale również dżinsowych, nadając im odmienny wygląd, wraz z którym rozszerzyło się ich zastosowanie. Zaczęto je ubierać również do pracy, na randki czy bardziej eleganckie wyjścia – wszystko zależało od tego, w jaki sposób zostały połączone z innymi elementami.

Spodnie jogger męskie – jak je nosić

Szczególnie mężczyźni upodobali sobie ten typ spodni. Jest on wygodny, a przy tym bardzo dobrze się prezentuje. Pozwala na eksponowanie stylowego obuwia i można śmiało łączyć je z ulubionymi t-shirtami. Tych kilka elementów pozwala osiągnąć luźny i swobodny, a jednocześnie stylowy wygląd. Spodnie męskie jogger, które nie są wykonane z dzianiny typowej dla dresów, będą również dobrze komponowały się z luźną, codzienną koszulą, a także sportową bluzą bądź swetrem.

Spodnie jogger damskie – wiele sposobów stylizacji

Kobiety lubią eksperymentować z modą, dlatego spodnie jogger damskie znalazły zastosowanie w wielu różnych stylizacjach. Chętnie są noszone przez kobiety uprawiające sport, ale również na co dzień, do pracy, po domu, ale nie tylko. Pojawiają się również na sesjach zdjęciowych, wieczornych wyjściach oraz bardzo chętnie noszone są przez znane osoby, które stylizują je w najrozmaitszy sposób. Ten model spodni prezentuje się dobrze zarówno z butami sportowymi, neutralnymi baletkami czy espadrylami, jak i  ze szpilkami. To zapewnia im dużą uniwersalność. Dżinsowe i materiałowe joggery doskonale sprawdzą się również w połączeniu ze sportową marynarką czy luźną koszulą, jednak bardzo dobrze będą prezentowały się także ze zwykłym topem czy koszulką.