Jak wybrać odpowiednie legowisko dla domowych pupilu

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla domowych pupilu

Opieka nad zwierzętami domowymi wymaga wielkiego zainteresowania ze strony właścicieli psów, kotów czy nawet rybek. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednie produkty zakupione jeszcze przed pojawieniem się pupila w domu mogą znacznie usprawnić współpracę między zwierzęciem a właścicielem, a dodatkowo przyczynić się do szybszej aklimatyzacji tego pierwszego. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się tak zwane legowiska, dzięki którym zwierzęta mają w domu własny kawałek przestrzeni. Co istotne, w sklepach zoologicznych możemy dziś spotkać zarówno legowiska dla psów, jak i bardzo innowacyjne legowiska dla kotów. Nierzadko bardzo się one od siebie różnią. Największą ofertę mają sklepy internetowe, w których od ręki można zamówić określony produkt do domu. Jakie legowisko jednak wybrać dla swojego pupila? Które okaże się najbardziej praktyczne? Jak w końcu skłonić niepokorne zwierzę do tego, by zaczęło spać w legowisku, a nie w naszym łóżku? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania są całkiem proste.

Innowacyjne legowiska z drapakami

Koty uwielbiają żyć własnym życiem i na pozór nie zwracają uwagi na to, co dzieje się dookoła nich. Z reguły jednak wystarczy przynieść do domu niewielkie pudełko, by w dużym stopniu zwrócić uwagę naszego kociego pupila i w pewien sposób go nawet zaintrygować. Warto więc w przypadku kotów decydować się na legowiska zabudowane, które kształtem w pewnym sensie przypominają jakieś pudełko (w których koty uwielbiają leżeć, a nawet spać). Ważne jest przede wszystkim to, by legowisko choć zabudowane, jednocześnie wywoływało w pupilu poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej jeśli nie jest zamykane. Warto również zdecydować się na legowisko z drapakiem, dzięki czemu kot zyska przedmiot do drapania i zostawi w spokoju ściany oklejone tapetami czy drogie dywany w salonie. Jeśli chodzi o legowiska dla kotów, warto zwrócić się również w stronę legowisk zawieszonych w powietrzu, na przykład przykręconych sznurkiem do sufitu. Dzięki temu kot będzie miał niemałą zabawę wskakując rozpędzony do takiego miejsca. W cenie są również w ostatnim czasie legowiska montowane na kaloryferach. Częściej takie produkty można jednak znaleźć w sklepach pod nazwą hamak na kaloryfer. Warto szukać takich przedmiotów w sieci. Na stronie internetowej należącej do jakiegokolwiek sklepu zoologicznego można znaleźć tego typu elementy. Ale nie tylko, bowiem szereg produktów znajdziemy również na aukcjach w sieci internetowej czy też tradycyjnie – w normalnych sklepach zoologicznych. W przypadku tych ostatnich trzeba jednak czekać dość długo na sprowadzenie zamówienia. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na przykład na konkretnym kolorze. Czasem dostawa jest szybsza i bardziej opłacalna wtedy, gdy korzystamy z usług wspomnianych wyżej sklepów internetowych.

Legowiska dla psa – jaki rozmiary wybrać

Psy są co prawda mniej wymagające, jednak nie oznacza to, że zasługują na mniejszą uwagę niż wspomniane wyżej koty. W przypadku tych pupili warto pamiętać przede wszystkim o tym, by rozmiar legowiska był dobrany do rozmiaru psa. Kupując lub adoptując szczenię należy dowiedzieć się mniej więcej, jakiej wielkości będzie zwierzak kilka miesięcy później. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić przede wszystkim pieniądze. Warto również pamiętać, że psy mieszkające poza domem w budzie, także powinny mieć w tej ostatniej legowisko. W takich przypadkach należy wybierać te modele, które charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością oraz wygodą. Jeśli chodzi o same budy, powinny być one maksymalnie zabudowane po to, by chronić pupila przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład atmosferycznymi. Należy również pamiętać, że posiadając kilka psów, każdy z nich powinien mieć swoje legowisko. Zwierzaki nie lubią dzielić się tego typu przedmiotami, dlatego jedno legowisko nawet w przypadku posiadania dwóch psów może nie wystarczyć. Warto dobrze rozplanować więc miejsce w domu czy mieszkaniu, ponieważ wspomniane legowiska mogą zajmować sporo miejsca. Szczególnie wtedy, gdy psy są duże.

Legowiska – czy zwierzęta chcą z nich korzystać

Dorosłe zwierzęta często są przyzwyczajone do tego, że śpią w swoich ulubionych miejscach. O ile dorosłego psa dość łatwo przekonać do tego, by zaczął sypiać w legowisku, o tyle o wiele trudniej może okazać się przekonanie kota, by zmienił w pewien sposób swoje przyzwyczajenia czy upodobania. Jest to oczywiście generalizacja, ponieważ każde zwierzę inaczej reaguje na zmiany. Warto znać kilka trików, które mogą przydać się podczas stosowania perswazyjnych działań po zakupie legowiska dla dorosłego zwierzątka. Przede wszystkim należy pokazać kotu czy psu, że legowisko stanowi bezpieczną przestrzeń. Można je więc umieścić w miejscu, w którym wcześniej zwierzak spędzał dużo czasu. Dodatkowym atutem będzie położenie na legowisku jakiegoś przysmaku. W ten sposób zwierzę skojarzy legowisko z pozytywnym miejscem i będzie coraz częściej do niego zaglądać. Może się również okazać, że kot czy pies okaże się nieprzejednany. Nie należy wtedy na siłę nalegać i jeszcze przez jakiś czas pozostawić legowisko na miejscu. Być może zwierzak za jakiś czas zmieni zdanie. Jakby jednak nie było z pewnością najpraktyczniej będzie zakupić legowisko wtedy, gdy zwierzak po raz pierwszy pojawi się w naszym domu.

Legowiska są dziś dostępne w różnorodnych kształtach, rozmiarach czy kolorach. Dzięki temu praktyczne legowisko nie tylko przysłuży się zwierzakowi, ale także doskonale wkomponuje się w otoczenie domu czy mieszkania. Warto sprawdzać oferty sklepów internetowych, ponieważ te ostatnie z pewnością charakteryzują się różnorodnymi pomysłami oraz innowacyjnymi projektami legowisk dla zwierząt – szczególnie dla kotów. Mowa w tym ostatnim przypadku o legowiskach połączonych z drapakami czy też o hamakach na kaloryfer, które ze względu na ciepło szczególnie upodobały sobie właśnie koty. Warto również zaznaczyć, że z dnia na dzień oferta dotycząca produktów związanych ze zwierzętami znacznie się rozszerza, dlatego miłośnicy zwierząt domowych mogą co jakiś czas odwiedzać strony www sklepów zoologicznych i sprawdzać, czy nie pojawiła się jakaś ciekawa opcja, z której można skorzystać.