Jak oceniana jest zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z bankami, ponieważ chciał otrzymać pomoc finansową, słyszał o takim pojęciu, jak “zdolność kredytowa“. Przed Tobą dopiero premierowa wizyta w takiej instytucji? Wszystko dlatego, że chcesz wziąć kredyt? Zastanawiasz się jednak czy masz jakiekolwiek szanse? Co wpływa na ocenę zdolności kredytowej? Jakie czynniki ją poprawiają, a jakie osłabiają? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu dzisiejszej lektury na ten temat.

Jak oceniana jest zdolność kredytowa

Należy wiedzieć, że zdolność kredytowa to dla banku najważniejszy wskaźnik. Jeśli będzie ona pozytywna, to ewentualny kredytobiorca ma duże szanse na otrzymanie pomocy finansowej. W innym wypadku trzeba liczyć się z tym, że wniosek po prostu będzie odrzucony. Należy doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. Co wpływa na ocenę wiarygodności wobec banku? Bez wątpienia jest to kwota oraz okres kredytowania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zdecydowanie łatwiej jest otrzymać kredyt na kilka tysięcy niż na kilkadziesiąt czy kilkaset – w przypadku opcji hipotecznej. Banki muszą bowiem zabezpieczyć swoje interesy. Zdecydowanie mniejsze wymagania są zatem wobec osób, które chcą pożyczyć relatywnie niewielkie kwoty. Zdolność kredytowa jest oceniana również na podstawie wysokości wkładu własnego – ten aspekt jest spotykany przede wszystkim w przypadku kredytów hipotecznych. Przy złej zdolności kredytowej, trudno o kredyt wówczas z pomocą przychodzi https://habzafinanse.com.pl/ którzy pomogą Tobie otrzymać kredyt.

Co jeszcze banki biorą pod uwagę

Bez wątpienia jest to obecna forma zatrudnienia. Trzeba podkreślić, że ludzie wykonują swoje codzienne zadania na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Jaka forma zatrudnienia jest najlepsza? Nie da się ukryć, że najlepiej postrzegana przez banki jest umowa o pracę. Wszystko dlatego, że gwarantuje ona stałe, comiesięczne przychody. Poza tym mamy tutaj do czynienia z relatywnie długim okresem wypowiedzenia. W związku z tym nawet nagłe zwolnienie pracownika nie będzie oznaczało, że z dnia na dzień straci on wszystkie przychody. Oczywiście, najlepiej w tym aspekcie mają osoby, które są zatrudnione na czas nieokreślony. Trzeba podkreślić, że ludzie z banków zwracają uwagę również na wysokość miesięcznych dochodów. Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że największe szanse na otrzymanie kredytu mają ludzie, którzy sporo zarabiają. Istotna jest również historia kredytowa. Największą wiarygodnością i zaufaniem są obdarzeni Polacy, którzy nie mają aktualnie żadnych zobowiązań. Jeśli kiedykolwiek posiadali kredyty czy pożyczki, to spłacali je natomiast systematycznie i terminowo. Ważne jest też liczba osób w gospodarstwie domowym. Im mniej ludzi, tym łatwiej jest uzyskać odpowiednią zdolność kredytową.

Dodaj komentarz