Dla kogo kredyt refinansowy

Dla kogo kredyt refinansowy

Czym jest kredyt refinansowy

Aby odpowiedzieć na pytanie dla kogo przeznaczony jest kredyt refinansowy powinniśmy zacząć od wyjaśnienia czym w ogóle jest refinansowanie kredytu. Mianowicie, najprościej mówiąc, pod tym pojęciem kryje się zamiana drogiego kredytu na nowy i tańszy produkt. Jak to możliwe? W praktyce kredyt refinansowy zaciągamy w innej placówce aniżeli aktualne zobowiązanie. Kredyt refinansowy to zakłada więc zmianę wierzyciela lub inaczej mówiąc przeniesienie wierzytelności do innego banku. Kapitałem pozyskanym w formie kredytu refinansowego spłacamy aktualny dług, a do spłaty pozostaje nam nowa, niższa rata.

Dla kogo kredyt refinansowy

Biorąc pod uwagę założenia kredytu refinansowego czyli obniżenie kosztów kredytu oraz zmniejszenie wysokości miesięcznej raty, jest to produkt skierowany do osób, które np. zaciągnęły zobowiązanie w momencie kiedy było ono bardzo drogie.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że rynek produktów bankowych jest bardzo dynamiczny i obserwujemy na nim ciągłe zmiany. Z kolei to co przyciąga klienta, to przede wszystkim cena oferowanych usług. Nie zaskoczy więc chyba nikogo fakt, że banki na wszelkie sposoby próbują obniżyć koszty kredytów i kuszą coraz to nowymi promocjami. Z tego powodu nie trudno dziś znaleźć kredyt na umowę, który będzie korzystniejszy niż przykładowo ten, który zaciągnęliśmy chociażby rok temu. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że kredyt refinansowy to nowy produkt bankowy, za który również będziemy musieli zapłacić. Z kolei stary kredyt na niekorzystnych warunkach może mieć w umowie postanowienia, które nakładają na nas koszty związane z taką zmianą. Zatem zanim zdecydujemy się na refinansowanie kredytu bądź refinansowanie pożyczki musimy sprawdzić nie tylko ile kosztuje nowe zobowiązanie ale również to jaki będzie koszt takiej zmiany.

Kredyt refinansowy będzie także idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem ze spłatą aktualnego zadłużenia ze względu na jego koszt. Nowy tańszy kredyt, to także szansa na obniżenie wysokości miesięcznej raty. Jeśli więc nasza sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, a obniżenie raty kredytu będzie dla nas jedynym wyjściem z sytuacji i szansą na poprawę sytuacji materialnej, refinansowanie kredytu może być dla nas najlepszym rozwiązaniem, mimo kosztów z jakimi się wiąże.

Jeśli wiemy już czym jest kredyt refinansowy wystarczy, że odpowiemy sobie na pytanie czy korzyści jakie daje. będą dla nas pomocne i pomogą poprawić naszą sytuację materialną. W trudnej sytuacji może okazać się to jedynym wyjściem. Pamiętajmy bowiem, że regularna spłata będzie zawsze tańsza aniżeli koszty odsetek związane z nieterminową spłatą.

Dodaj komentarz