Dekoracja stołu urodzinowego – czego nie powinno w niej zabraknąć?

Planujesz urządzić spotkanie urodzinowe dla siebie lub kogoś bliskiego? Oprócz prezentów przydadzą się także dekoracje, które sprawią, że miejsce, w którym będzie odbywać się przyjęcie, będzie wyglądało wyjątkowo. Obowiązkowym elementem jest oczywiście stół, przy którym będą mogli usiąść goście, a także jego dekoracja. Zobacz jak udekorować stół urodzinowy i jakich elementów nie może na nim zabraknąć.

Czego nie powinno zabraknąć na urodzinowym stole?

Oprócz jedzenia i urodzinowego tortu na stole nie powinno także zabraknąć kilku innych elementów. Jednym z nich są serwetki, które są nie tylko dekoracją, ale są także funkcjonalne. Zamiast popularnych serwetek papierowych możesz wybrać serwetki flizelinowe, które są elastyczne i łatwo jest je formować w różne kształty. Serwetki flizelinowe można kupić w różnych kolorach i wymiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do dekoracji stołu urodzinowego.

Możesz postawić na minimalizm i wybrać serwetki w jednolitym kolorze np. białym, szarym lub kremowym. Jeśli jednak impreza urodzinowa jest tematyczna, to warto postawić na serwetki kolorowe lub ze wzorem, który nawiązuje do motywu przewodniego przyjęcia. Oprócz serwetek na stole musi znaleźć się zastawa. Można wybrać odświętny komplet wykonany z porcelany, jeśli przyjęcie ma mieć poważny charakter. Jeśli spotkanie ma luźniejszy klimat, to na stole można postawić kolorową zastawę.

Dekoracje na stole urodzinowym

Kolejnym ważnym elementem stołu jest dekoracja. W zależności od stylu przyjęcia można wybierać spośród mnóstwa możliwości. Na stole urodzinowym mogą pojawić się kwiaty, elegancki obrus, świeczki i lampiony. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie balonów wypełnionych helem, które będą unosić się nad głowami osób uczestniczących w przyjęciu.

Jeśli przyjęcie urodzinowe ma mieć elegancki charakter, to stół można przykryć białym obrusem i dodatkowo udekorować go bieżnikiem. Obok eleganckiej zastawy można położyć sztućce owinięte w serwetkę, która będzie związana wstążką w kolorze przewodnim. Główną dekoracją mogą być kwiaty w wazonie oraz świeczki, które po zmroku oświetlą pomieszczenie w klimatyczny sposób.

Przemyślana dekoracja stołu urodzinowego będzie wyglądać pięknie i sprawi radość osobie, dla której zostało zorganizowane przyjęcie. Warto więc poświęcić na to odrobinę czasu i zastanowić się nad tym, w jakim stylu zostanie ozdobiony stół. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie, szczególnie jeśli spotkanie będzie odbywać się głównie przy stole i to tam odbywać się będzie cała zabawa.

Dodaj komentarz