Ekspert finansowy z Poznania – skuteczne pozyskiwanie korzystnych kredytów

Opłacalność kredytu zależy od wielu czynników, takich jak między innymi kwota zobowiązania, okres spłaty, oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu oraz opłaty dodatkowe. Niekiedy nawet pozornie niewielka różnica w parametrach kredytu może okazać się znacząca – zasada ta potwierdza się szczególnie często w przypadku dużych kredytów, takich jak na przykład kredyty hipoteczne oraz niektóre kredyty konsolidacyjne.

Jak w związku z tym upewnić się, że nie popełni się błędu i nie wybierze się gorszej oferty niż najlepsza, która jest aktualnie dostępna? W teorii można próbować samodzielnie wchodzić na stronę internetową każdego banku i liczyć ostateczny koszt zobowiązania dla każdej oferty, ale jest to bardzo czasochłonna metoda. Dodatkowo, łatwo przy niej o pomyłkę, jeśli nie ma się w tym zakresie doświadczenia. Lepszym rozwiązaniem jest więc zwrócenie się po pomoc do eksperta.

Kim właściwie jest ekspert finansowy i czym się zajmuje?

Ekspert finansowy to specjalista, który zajmuje się doradztwem, ale też praktyczną pomocą w zakresie rozporządzania środkami i ich pozyskiwaniem. W praktyce oznacza to przede wszystkim wsparcie przy zaciąganiu różnego typu kredytów i pożyczek, szczególnie tych charakteryzujących się wysokim stopniem skomplikowania.

Wśród zobowiązań, przy których jego wsparcie będzie szczególnie cenne, można wymienić przede wszystkim kredyt hipoteczny, refinansowy oraz konsolidacyjny, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić się do niego także w przypadku innych typów kredytów.

Do jego obowiązków należą między innymi analiza sytuacji finansowej klienta, porównanie aktualnie dostępnych ofert kredytów, wyselekcjonowanie i przedstawienie najlepszych propozycji. Wsparcie eksperta nie kończy się jednak na wyborze kredytu. Profesjonalny ekspert finansowy z Poznania pomaga również w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i wypełnieniu oraz złożeniu wniosku kredytowego. W każdej chwili można także poprosić o wyjaśnienie dowolnego aspektu kredytu lub odpowiedzenie na wszelkie pytania z nim związane.

Kiedy warto zgłosić się do eksperta finansowego?

Wsparcie eksperta finansowego może być korzystne w przypadku praktycznie każdego kredytu. Jeśli więc nie mamy czasu, aby samodzielnie porównywać dostępne oferty bądź zależy nam na tym, aby wybrać najlepszą dostępną opcję, warto się do takiego specjalisty zwrócić.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy jest to odpowiednia opcja dla nas, możemy umówić się na niezobowiązujące spotkanie i omówić sytuację z doradcą i dopiero wtedy zdecydować, czy chcemy, aby pomógł nam pozyskać korzystny kredyt, czy też wolimy spróbować zrobić to samodzielnie.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie