Czy warto sprawdzać własną firmę w BIK?

W dzisiejszych czasach Internet jest bardzo potężnym narzędziem. Dostępne są w nim między innymi specjalne rejestry dłużników, w których można sprawdzać kontrahentów czy też klientów i dowiedzieć się czy terminowo opłacają zakupione przez nich produkty oraz usługi.

Okazuje się również, że za pośrednictwem specjalnych programów lub stron internetowych, można sprawdzać nie tylko dane kontrahentów, ale również informacje na temat własnej firmy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy też w Rejestrze Dłużników BIG Info Monitor.

Jakie informacje można uzyskać?

Dzięki dostępowi do wspomnianych wyżej rejestrów, można uzyskać szczegółowe informacje na temat własnych kredytów, pożyczek czy też debetów na kontach i kartach kredytowych oraz na temat innych zobowiązań. Takie informacje są bardzo cenne, ponieważ możemy dowiedzieć się do jakich danych mają dostęp banki sprawdzające potencjalnych kredytobiorców.

Dobre przygotowanie do zaciągnięcia kredytu

Sprawdzając swoje prywatne dane lub dane firmy, można mieć pewność, do jakich informacji uzyskują dostęp analitycy bankowi. Dzięki szczegółowym raportom z rejestrów dłużników, można dowiedzieć się czy istnieją jakiekolwiek zapisy mogące mieć negatywny wpływ na decyzję w sprawie udzielenia kredytu. Jeśli takie zapisy będą widoczne, wówczas można podjąć kroki w celu ich jak najszybszej likwidacji.

Sprawdzanie poprawności własnych danych

Warto również sprawdzać raporty, ponieważ dzięki nim istnieje możliwość skutecznego sprawdzenia czy wszystkie dane prywatne oraz firmowe są prawidłowe. Czasami w wyniku błędu banku lub niedopełnienia formalności, może okazać się, że w BIK istnieje kredyt, który został już dawno spłacony.

Potwierdzenie dobrej kondycji finansowej

Dzięki możliwości generowania plików PDF i ich drukowania, firmy lub osoby mogą zyskać potwierdzenie swojej dobrej kondycji finansowej oraz terminowego regulowania przez siebie należności. Pozwoli to na zwiększenie szans na zyskanie cennego klienta czy też kredytu, ponieważ takie dokumenty pozwalają udowodnić, że jesteśmy uczciwi i na czas regulujemy nasze zobowiązania.

Dodaj komentarz