Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to blisko 350-tysięczne miasto w północnej części Polski działające na prawach powiatu. Administracyjnie należy do województwa kujawsko-pomorskiego i jest to największe miasto w obrębie tego województwa. Bydgoszcz od wielu wieków wyróżniało się szczególnie tym, że związane jest wodą i licznymi szlakami wodnymi, które związane były z handlem. Aby dowiedzieć się o tym co aktualnie dzieje się w mieście warto sprawdzić co ma do zaoferowania portal pulsbydgoszczy.pl na którym znaleźć można między innymi najnowsze wiadomości Bydgoszcz Co warto zobaczyć w samym mieście w trakcie jego zwiedzania?

​Wyspa Młyńska

Wyspa Młyńska to zabytkowa wyspa zlokalizowana na rzece Brdzie. Od wschodu sąsiaduje ze Starym Miastem. Jest to znane miejsce rekreacyjne oraz kulturalne, które przyciąga nie tylko turystów, ale również mieszkańców miasta, którzy chcą zrelaksować się w tym miejscu. Aby dostać się na wyspę można użyć jednego z trzech mostów dla pieszych lub skorzystać z dojazdu drogowego. Sama wyspa jest mocno powiązana z ówczesnym przemysłem i transportem rzecznym. Jeden z mostów prowadzących do Wyspy Młyńskiej nazywany jest Mostem Zakochanych nie bez powodu – znajdziemy na nich wiele kłódek pozostawionych przez zakochanych, kłódki symbolizują wieczną miłość. Sam obszar wyspy zachęca do spacerów ze względu na bogatą zieleń tego obszaru.

​Opera Nova w Bydgoszczy

Ten teatr operowy jest uznawany za jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Polsce. Teatr został wzniesiony pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku i znajduje się zaraz nad brzegiem rzeki Brda. Odwiedzając pobliską Wyspę Młyńską budynek opery jest wyraźnie widoczny z jej brzegu, ciekawie prezentuje się szczególnie w nocy, gdy jest efektownie iluminowany. W samym budynku opery można zobaczyć wiele dzieł operowych i baletowych wraz z operetkami i musicalami, a także posłuchać koncertów muzycznych. Od roku 1994 Opera Nova jest organizatorem Bydgoskich Festiwali Operowych w których uczestniczą najwięksi wykonawcy oper z całego kraju, a nawet zagranicy.

​Fontanna Potop

Zwiedzając Bydgoszcz warto zobaczyć unikatową fontannę, która stanowi symbol tego miejsca od 1904 roku. Fontanna znajduje się w parku im. Kazimierza Wielkiego i jest to rekonstrukcja ówcześnie istniejącej fontanny sprzed ponad wieku. Jej uroczyste odsłonięcie nastąpiło w 2014 roku, a została ufundowana przez Społeczny Komitet Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop. Po dziś dzień jest nie lada atrakcją turystyczną i świetnie prezentuje się zwłaszcza po zmroku, gdy jest bardzo efektownie oświetlona.

Dodaj komentarz