Bluzka dla mamy karmiącej – co trzeba wiedzieć?

Bluzka dla mamy karmiącej – co trzeba wiedzieć?

Specjalny ubiór dla matek karmiących jest obecnie bardzo łatwo dostępny, więc jest to jedna z pierwszych rzeczy, w jakie powinna się zaopatrzyć młoda mama. Nie jest on absolutnie niezbędny do życia, ale z pewnością znacznie je ułatwi, może także oszczędzić wiele niepotrzebnych nerwów. W takim razie, co trzeba wiedzieć o specjalnych bluzkach dla karmiących mam?

Bluzki do karmienia przydadzą się każdej młodej matce

Można radzić sobie bez specjalnych ubrań do karmienia… jednak nie jest to praktyczne i wygodne. Szczególnie, jeśli zależy nam na dyskretnym karmieniu dziecka w miejscu publicznym. Specjalna bluzka dla mamy karmiącej przyda się w związku z tym każdej młodej matce. Pomoże jej szybko, wygodnie i bez wstydu nakarmić dziecko w dowolnym momencie, a do tego będzie wyglądała na pierwszy rzut oka, jak zupełnie zwyczajny element garderoby.

Tego typu bluzki mają stosunkowo prosty, ale bardzo rozsądny zamysł. Z jednej lub z obu stron posiadają możliwość rozpięcia ich, zazwyczaj za pomocą zamka, co pozwala na karmienie dziecka bez konieczności zdejmowania bluzki bądź jej zsuwania. Mądre rozmieszczenie zamków chroni prywatność karmiącej i sprawia, że w trakcie procesu karmienia nie będzie ona musiała się liczyć z dyskomfortem i zawstydzeniem.

Jest to najlepsze rozwiązanie w zakresie karmienia poza domem (chociaż i w domu może się przydać), które jest optymalne zarówno dla dziecka i matki, jak i osób, które mogą znaleźć się w pobliżu podczas karmienia (na przykład w sklepie czy restauracji). Dobrze jest dysponować co najmniej kilkoma takimi bluzkami, aby zawsze mieć tego typu ubiór pod ręką i móc dobrać bluzkę do okazji (istnieją zarówno bardziej eleganckie modele, jak i takie, które sprawdzą się przy mniej formalnych okazjach).

Jakość ma znaczenie

Nie warto nadmiernie oszczędzać i kupować najtańszych możliwych produktów, szczególnie, że za stosunkowo nieduże pieniądze można kupić wysokiej jakości, wygodne ubrania uszyte w Polsce. Jakość ma duże znaczenie, ponieważ będzie wpływała nie tylko na wygodę noszenia danych ubrań, ale też na to, jak długo będą one w stanie nam służyć. Kiepskiej jakości ubrania mogą po jakimś czasie wyraźnie stracić na miękkości, mogą też pojawić się w nich dziury czy inne uszkodzenia.

Słabo wykonany nadruk może szybko zacząć odpadać bądź się spierać. Wystarczy więc zainwestować nieco większe środki i w zamian otrzymać ubrania dla karmiących, które nie tylko wytrzymają aż do końca okresu karmienia dziecka, ale też będą mogły zostać wykorzystane ponownie, jeśli zdecydujemy się na kolejną pociechę.

Dodaj komentarz