Roboty kuchenne – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Multi robot kuchenny to ogromna pomoc dla każdego kucharza, który ceni swój czas i lubi proste rozwiązania. Jednak oferta robotów kuchennych jest ogromna! Można kupić robot kuchenny za 5000 zł lub wybrać tańsze, mniej rozbudowane odpowiedniki. Wybierając urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, wiele osób stanie także przed wyborem thermomix czy robot kuchenny?

Multi robot kuchenny

Korzystanie z robota kuchennego podczas codziennego gotowania znacznie ułatwia przygotowanie potraw i skraca czas ich przyrządzenia. Elektroniczny pomocnik może zastąpić kucharza w wielu czynnościach. Droższe roboty kuchenne za 5000 zł lub więcej posiadają tak rozbudowane funkcje, jak mielenie mięsa, malaksery o różnej grubości oczek czy hak do wyrabiania ciasta. Multi roboty kuchenne mają także opcję gotowania i tu pojawia się największy dylemat. Lepiej wybrać popularny thermomix czy robot kuchenny z opcją gotowania? Wybór nie jest łatwy, ponieważ oba urządzenia spełniają podobne funkcje. Robot kuchenny za 5000 zł to podobna cena, jaką można zapłacić za nowy zestaw thermomix, więc ciężko sugerować się kwotą. Dużą zaletą robotów kuchennych jest wielkość misy, która znacznie przewyższa możliwości thermomixa. Jeżeli posiłki przygotowywane są dla kilku osób lub na co dzień z kuchni korzysta duża rodzina, warto zastanowić się czy pojemność thermomixa będzie wystarczająca. Ogromną zaletą thermomixa są gotowe przepisy, umieszczone bezpośrednio w robocie. Jest to znaczna korzyść dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w kuchni i nie czują się pewnie podczas gotowania. Jednak producenci multi robotów kuchennych nie pozostają w tyle i również wprowadzają modele, które mają zaprogramowane podstawowe przepisy.

Robot kuchenny

Osoby, które poszukują sprawdzonego i przydatnego narzędzia mogą śmiało zdecydować się na multi robot kuchenny, dający nieco większe możliwości niż thermomix i pozwalający lepiej kontrolować przygotowywane posiłki. Jest to istotne zwłaszcza podczas takich czynności jak wyrabianie ciasta drożdżowego czy ubijanie biszkoptu. Podgląd tego co się dzieje w thermomixie jest utrudniony, przez co kucharz nie widzi do końca co dzieje się w maszynie. Multi roboty kuchenne posiadają także więcej końcówek, dzięki czemu można rozdrabniać warzywa czy owoce według własnego uznania, nie zamieniając ich w papkę. Z kolei thermomix znacznie ułatwia gotowanie, nie tylko przyspieszając czas przygotowania posiłków, ale prawie wyręczając kucharza. Każdy kto zastanawia się czy kupić robot kuchenny czy thermomix powinien zastanowić się nad zastosowaniem obu urządzeń oraz własnymi możliwościami. Umiejętności kuchenne oraz częstotliwość przygotowania posiłków z pewnością powinna stać się podstawą przy wyborze odpowiedniego urządzenia do kuchni.

Dodaj komentarz