Obsługa klienta ważna przy prowadzeniu firmy

Obsługa klienta ważna przy prowadzeniu firmy

Firmy nie do końca zdają sobie sprawę, że nie produkt jest najważniejszy dla firmy, a obsługa klienta. Nie da się ukryć, że dzisiejszy rynek i cała gospodarka jest wypełniona ogromną ilością firm z każdej branży. Można stwierdzić, że jest on przesycony. Na przykładzie dostawców oprogramowania, których jest setki tyścięcy, mają w przybliżeniu ten sam produkt, oczywiście różniący się mniejszymi, lub większymi detalami, ale w gruncie rzeczy jest to wszystko to samo. Każdy z tych dostawców stara się przekonać do siebie klienta, że to jego produkt jest najlepszy i najlepiej będzie pasował do potrzeb danej fabryki, czy przedsiębiorstwa. Każdego dnia trwa prawdziwa batalia o nowego klienta i co równie istotne o utrzymanie dotychczasowych klientów.

Możliwości, jakie obecna informatyka są ogromne, szczególnie właśnie w firmach informatycznych, które to niejako z „urzędu” zobowiązane są do innowacji. W tym całym zamieszaniu, walki o nowego klienta, produkcją i tworzeniem nowych rozwiązań usprawniających procesy biznesowe zapomina się o właściwym traktowaniu klienta, w tym także użytkownika programu.

Sam nieraz jestem klientem różnych softów. I jak mam jakiś problem to uzyskanie pomocy graniczy z cudem. Nie będę wymieniał nazwy tych firm, ale każdy chyba miał mniejsze, lub większe perturbacje z dostawcą usług, narzędzi, którego suport stoi na bardzo niskim poziomie.

Najczęstsze błędy, jakie może zrobić taka firma informatyczna, to szybka pomoc online. Ogólne zasady takiego wsparcia są bardzo dobre i jest to rewelacyjne rozwiązanie, jeśli ktoś akurat jest online po drugiej stronie. W wielu przypadkach sięgając po pomoc online mamy tylko automatyczny komunikat, że obecnie wszyscy nasi specjaliści/konsultanci są zajęci, albo obecnie nie ma nikogo, kto mógłby pomóc. A na odpowiedz, trzeba czekać kilka dni.

Osoby, które sięgają taką formę pomocy, oczekują natychmiastowej reakcji ze strony usługodawcy. Na w większości przypadków długi czas oczekiwania pracownik jest bardzo nieefektywny, bo pracując na wyłącznie na oprogramowaniu musi mieć wszystko pod kontrolą, a przerwa, w tym oczekiwanie na pomoc w rozwiązaniu problemu sprawia, iż jego praca ustaje.

Dodaj komentarz