Musisz to wiedzieć jeżeli aranżujesz swój sklep

Musisz to wiedzieć jeżeli aranżujesz swój sklep

Wyposażenie sklepów w meble sklepowe to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Bezpowrotnie minęły czasy układania regałów sklepowych, gondol czy paneli sklepowych wzdłuż ścian i robienia ciągu lad sklepowych. Wyposażenie sklepu to nie tylko meble, dużo bardziej ważne jest ich umiejętne rozmieszczenie – służy temu wizualizacja wnętrza sklepowego, dzięki której jeszcze na etapie projektowania można przewidzieć gdzie znajdują się najsilniejsze ekspozycyjnie miejsca w sklepie – przykład

Żaden sklep nie może istnieć bez regałów sklepowych lub systemu wystawienniczego. Przykładowe rozwiązania: regały; sklepy dziecięce i z zabawkami. Należy pamiętać, że regały sklepowe, panele sklepowe czy inny system wystawienniczy są tylko narzędziem do ekspozycji towarów. Ich wielkość czy kolor nie mogą odwracać uwagi od najważniejszej rzeczy w sklepie – towaru. Nie ważne czy jest to sklep dziecięcy, sklep kosmetyczny, sklep sportowy czy stacja benzynowa albo apteka, najważniejsze to dobra ekspozycja towaru.

Aranżacja wnętrz w meble sklepowe zwykle zaczyna się od dokładnego pomiaru wnętrza. Kolejnym etapem jest ustalenie i zastosowanie konkretnego systemu wystawienniczego. Po tych dwóch czynnościach kolejną jest projektowanie sklepu, pozwala to na stworzenie wizualizacje komputerowe. Dzięki aranżacji wnętrze będzie funkcjonalne. Niezależnie od tego czy jest to sklep dziecięcy, sklep kosmetyczny, sklep odzieżowy, sklep spożywczy czy stacja benzynowa albo apteka wizualizacja i aranżacja wnętrza sklepu pozwoli dobrać odpowiedni wystrój sklepu.

Ważnym elementem każdego sklepu są meble stojące samodzielnie. Stojaki i ekspozytory pełnią taką samą funkcję jak regały sklepowe. Często pozwalając na ekspozycję takiej samej ilości towaru co regał sklepowy. Gondole swym wyglądem i zastosowanym systemem powinny przypominać regał sklepowy.

Wyposażenie do sklepów to zarówno regały sklepowe, lady sklepowe, gondole do sklepów ale także manekiny i akcesoria do sklepów. Aranżacja i wizualizacje komputerowe pozwalają w łatwy sposób przewidzieć mocne punkty w sklepie dostosować wyposażenie i ekspozycja wnętrza. Meble sklepowe mogą być w każdym sklepie inne ( chyba że jest to sieć sklepów ) i niepowtarzalne, wystarczy tylko trochę inwencji i projektowanie komputerowe.

Dodaj komentarz