Które firmy ucierpiały na pandemii?

Krajowy Rejestr Długów odnotowuje sporo firm z problemami po pandemii. Ucierpiały firmy z branży nieruchomości komercyjnych. Od marca 2020 roku dług firm zwiększył się o ok. 25 procent. Nie tylko takie firmy ucierpiały. Bardzo mocno ucierpiały firmy takie, jak hotele czy restauracje. Są one bardzo mocno poszkodowane, często popadły w długi i nie mają możliwości odbicia się od dna. Klienci sięgają po dobrej jakości rzeczy i chętnie je prezentują. Dla klientów jest to coś, co sprawdzi się i będzie miało jakość oraz wysoką wartość.

Co robią firmy po pandemii?

Jedne rozwijają się, a inne odkuwają. Jest to trudny czas dla hoteli, restauracji, biur podróży – te ostatnie ucierpiały bardzo mocno i czują niedostatek pieniędzy. Starają się pracować więcej, biorą dodatkowe usługi, organizują więcej wycieczek, czasami sprzedają też ubezpieczenia. Na takich działaniach zarabiają naprawdę nieźle. Jest to dla nich dobry czas, który przekłada się na pełne zadowolenie klientów oraz daje im zawsze to, co najlepsze oraz najlepiej zorganizowane. Niejedna firma docenia to, że może powoli odzyskać płynność finansową i zarabiać coraz więcej. Pandemia była naprawdę trudnym czasem, a każda osoba mogła zyskać dobre pieniądze.

Jak można uzyskać sposób na rozwój?

Można spokojnie zadbać o plan:

* ograniczyć wydatki firmy, aby poradzić sobie w trudnych chwilach

* zaciągnąć kredyt na potrzeby firmy

* zawiesić działalność na jakiś czas

*zwolnić część pracowników i dodać obowiązków tym, którzy pozostają w firmie

* minimalizować koszty działania, starając się przetrwać trudny czas

Jeśli firma sama nie potrafi odzyskać płynności to może wynająć doradcę, który wesprze ją i da jej wsparcie, doda jej powera. Coraz więcej osób docenia takich doradców, biegłych rewidentów, wszelkich księgowych. Wysoka jakość działania ma sens i sprawdza się idealnie. Firmy muszą obrać plan, ponieważ nie mając takiego planu skazują się na dryfowanie. Dobra jakość działania to coś, co jest konieczne. Firma musi działać dobrze, solidnie, starannie. Bez konkretnych celów nic się nie uda i nie przełoży się na jakość działania. Klienci mogą wybrać wiele firm, a firmy muszą przypodobać się klientom, mieć ofertę dokładnie na miarę, pod ich potrzeby. Jeśli tego nie zrobią to nie uzyskają dochodów i nie rozwiną się. Odzyskanie dobrej formy po pandemii zajmie co najmniej rok lub dwa. Wysoka jakość działania ma sens, sprawdza się i jest bardzo istotną rzeczą. Coraz więcej osób docenia takie podejście i sprawdzi się tak, jak nic innego.

Dodaj komentarz