Jak wziąć pierwszą pożyczkę online?

Eksperci szacują, że co druga dorosła osoba w Polsce, choć raz w życiu wzięła pożyczkę lub kredyt. Bardzo często w ten sposób ratujemy się w sytuacji kryzysowej, gdy mamy nagły wydatek, ale nie mamy wystarczających oszczędności. W pożyczaniu nie ma nic złego, jeśli tylko mamy zamiar pożyczkę oddać. Obecnie jest naprawdę dużo ciekawych ofert, które nowym klientom umożliwiają pożyczanie za darmo. Na czym to polega?

Jak znaleźć dobrą ofertę?

Dobra, tania lub nawet darmowa pożyczka nie jest trudna do znalezienia. Można skorzystać z rankingu opublikowanego na przykład tutaj: https://pozyczkolog.pl/. Przeglądając taki spis aktualnych ofert, od razu widzimy, które firmy mają najlepsze warunki lub też kwotę pożyczki, jaka nas interesuje. Pożyczyć można nawet 100 złotych, ale dostępne są wielotysięczne pożyczki ratalne. Dlatego zawsze warto przejrzeć całą ofertę, zanim dokonamy wyboru. A najprościej będzie to zrobić, czytając właśnie ranking.

Formalności przy pożyczce online

Pożyczki pozabankowe mają bardzo mało formalności. Jednak podobnie jak w biurach pożyczkowych czy w bankach, trzeba złożyć o zobowiązanie wniosek. Już z poziomu strony https://pozyczkolog.pl/, gdy znajdziemy najlepszą ofertę, możemy nacisnąć “wypełnij wniosek”. Sam wniosek należy zacząć od wybrania kwoty i czasu spłaty pożyczki. A później przechodzimy do podania informacji osobowych, a następnie finansowych. Nie trzeba mieć zaświadczenia o dochodach. Wystarczy, że we wniosku zgodnie z prawdą wpiszemy wysokość i rodzaj dochodów. Tutaj można wybierać naprawdę różne opcje, w tym umowy zlecenie, o dzieło, a nawet otrzymywanie środków za wynajem mieszkania czy działki. Po wypełnieniu wniosku firma pożyczkowa oczekuje na przelew weryfikacyjny. Jest on potrzebny, aby zdalnie potwierdzić dane osobowe pożyczkobiorcy. Następny krok to czekanie na odpowiedź.

Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów?

Działalność firm pożyczkowych polega na pożyczaniu pieniędzy i czerpaniu z tego zysków. Dlatego też takie instytucje chcą mieć pewność, że po pierwsze klient składający wniosek faktycznie jest osobą, za którą się podaje. A po drugie, że spłaci pożyczona sumę w ustalonym czasie. Z tego powodu konieczne jest podanie we wniosku danych o finansach osobistych. Na ich podstawie każda firma wylicza zdolność kredytową, czyli wyznacza wysokość pożyczki, jaką dana osoba będzie w stanie spłacić. A co się dzieje, jeśli dochody są za niskie do wzięcia pożyczki w wysokości, o jaką wnioskujemy? Niekoniecznie wniosek będzie odrzucony. Można wtedy uzyskać kontrofertę na niższą kwotę pożyczki.