Biuro rachunkowe też potrzebuje strony internetowej

Jak powinna wyglądać strona www biura rachunkowego. Internet to obecnie jeden z najlepszych kanałów promocji, reklamy i kontaktu z klientami, a strona internetowa to doskonała wizytówka każdej firmy działającej na rynku.

Wśród cech profesjonalnej i efektywnej strony internetowej możemy wymienić takie elementy jak: dostosowanie treści do charakteru strony, przejrzystość i aktualność zawartych informacji, czy atrakcyjność wizualną strony.

Wartościowa strona internetowa powinna zawierać wszystkie istotne i niezbędne informacje dla każdego klienta. Należą do nich, w szczególności: opis firmy, oferta, cennik świadczonych usług, referencje i dane kontaktowe.

Opis firmy powinien umożliwić szersze poznanie firmy, potencjalnym klientom. Wskazane jest więc, umieszczenie informacji na temat czasu prowadzenia działalności, zakresu i typów prowadzonych firm, doświadczenia zawodowego posiadanego przez właściceli biura i ich pracowników.

Oferta powinna przedstawiać wszelkie usługi świadczone przez biuro wraz z cennikiem zawierającym wykaz cen: za standardowe usługi oraz te wykonane dodatkowo poza zakresem objętym umową. Część firm w celu zainicjowania kontaktu przez klienta, umieszcza formularz kontaktowy, z którego w szybki i prosty sposób można wysłać zapytanie o cenę, promocję dla nowych klientów, czy też warunki podpisywanej umowy. Dobrze widziane jest także zamieszczenie referencji i opinii o usługach świadczonych przez biuro od obecnych i byłych klientów.

Wiele firm zamieszcza na stronach informacje szczególnie przydatne dla klientów, w postaci: wskaźników, stawek, aktualnych przepisów czy też interpretacji Urzędów Skarbowych. Są to treści szczególnie doceniane przez wszystkich klientów. Pozwalają one nie tylko na bieżące zapoznawanie się z ważnymi artykułami na przydatne na co dzień tematy podatkowe, ale i umożliwiają szybki i łatwy dostęp do aktualnych wskaźniki i stawek związane z prowadzeniem działalności.

Klienci biur rachunkowych cenią sobie rzetelność, sumienność i przyjazny kontakt z klientem, dlatego też projekt każdej strony internetowej powinien oddawać te cechy biura i zawierać wszelkie elementy ułatwiające komunikację z firmą. Na stronie poza danymi teleadresowymi, bogatymi w różne środki komunikacji tj: telefon, fax, e-mail, numery komunikatorów, mile widziane są także zdjęcia pracowników, wraz z opisami ich stanowisk oraz zdjęciami wnętrza biura. Dodatkowo informacje związane z lokalizacją biura wraz z mapą pokazującą dokładny plan dojazdu do firmy, wpłyną zachęcająco na klientów aby umówić się na spotkanie w celu bliższego poznania oferty.

Wśród cech profesjonalnej i efektywnej strony internetowej możemy wymienić takie elementy jak:

dostosowanie treści do charakteru strony,
przejrzystość i aktualność zawartych informacji,
atrakcyjność wizualną strony.

Wartościowa strona internetowa powinna zawierać wszystkie istotne i niezbędne informacje dla każdego klienta. Należą do nich, w szczególności:

opis firmy,
oferta,
cennik świadczonych usług,
referencje
dane kontaktowe,
mapka dojazu do firmy (najlepiej Google Maps)

Opis firmy powinien umożliwić szersze poznanie firmy, potencjalnym klientom. Wskazane jest więc, umieszczenie informacji na temat czasu prowadzenia działalności, zakresu i typów prowadzonych firm, doświadczenia zawodowego posiadanego przez właściceli biura i ich pracowników.

Oferta powinna przedstawiać wszelkie usługi świadczone przez biuro wraz z cennikiem zawierającym wykaz cen: za standardowe usługi oraz te wykonane dodatkowo poza zakresem objętym umową.

Część firm w celu zainicjowania kontaktu przez klienta, umieszcza formularz kontaktowy, z którego w szybki i prosty sposób można wysłać zapytanie o cenę, promocję dla nowych klientów, czy też warunki podpisywanej umowy. Dobrze jest taki formularz zintegrować z kampanią w Internecie w wyszukiwarkach tak, aby na bieżąco znać efektywność słów kluczowych z których pozyckujemy zapytania.

Dobrze widziane jest także zamieszczenie referencji i opinii o usługach świadczonych przez biuro od obecnych i byłych klientów.

Wiele firm zamieszcza na stronach informacje szczególnie przydatne dla klientów, w postaci: wskaźników, stawek, aktualnych przepisów czy też interpretacji Urzędów Skarbowych. Są to treści szczególnie doceniane przez wszystkich klientów. Pozwalają one nie tylko na bieżące zapoznawanie się z ważnymi artykułami na przydatne na co dzień tematy podatkowe, ale i umożliwiają szybki i łatwy dostęp do aktualnych wskaźników i stawek związanych z prowadzeniem działalności.

Klienci biur rachunkowych cenią sobie rzetelność, sumienność i przyjazny kontakt z klientem, dlatego też projekt każdej strony internetowej powinien oddawać te cechy biura i zawierać wszelkie elementy ułatwiające komunikację z firmą. Na stronie poza danymi teleadresowymi, bogatymi w różne środki komunikacji tj: telefon, fax, e-mail, numery komunikatorów, mile widziane są także zdjęcia pracowników, wraz z opisami ich stanowisk oraz zdjęciami wnętrza biura.

Dodatkowo informacje związane z lokalizacją biura wraz z mapą pokazującą dokładny plan dojazdu do firmy, wpłyną zachęcająco na klientów, aby umówić się na spotkanie w celu bliższego poznania oferty.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli chcielibyście Państwo uzyskać wycenę budowy strony www dla biura rachunkowego przyjaznej dla klientów oraz dla wyszukiwarek.

Dodaj komentarz