Depliacja laserowa – popularna metoda na pozbycie się owłosienia

Depliacja laserowa – popularna metoda na pozbycie się owłosienia

Depilacja laserowa jest z każdym rokiem coraz bardziej popularną metodą trwałego usuwania włosów. I nic dziwnego – cieszy się dużą skutecznością. Jednak warto wiedzieć, że nie dla każdego jest to najlepszy sposób depilacji.

Zabieg poprzedza lub powinno poprzedzać gruntowne przebadanie przez lekarza. Podstawowym przeciwwskazaniem jest zbyt mocno opalona skóra. Opalenizna nie może być bardzo świeża, należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc do rozpoczęcia depilowania zbędnego owłosienia. Jeśli nie będziemy przestrzegać tej zasady, wykonanie takiego zabiegu wiąże się z ryzykiem znacznego podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością.

Istnieje także poważne dość zagrożenie, że zabieg wykonany niewprawną ręką, może doprowadzić do podrażnienia czy poparzenia skóry. Na szczęście jednak jest sporo gabinetów specjalizujących się w tego typu zabiegach.

Wśród istotnych przeciwwskazań zdrowotnych, wykluczających możliwość wykonania takiego zabiegu, znajdują się:

cukrzyca oraz nadciśnienie – u takich osób bowiem gojenie po zabiegu może przebiegać nieprawidłowo.
padaczka – każdy impuls świetlny lub bólowy może wywołać atak, a leki przeciwpadaczkowe zawierają takie składniki, które mogą wywrzeć negatywny wpływ na sam zabieg depilacji i jego skuteczność.
nieprawidłowe gojenie ran, bliznowacenie – skutkuje nieprawidłowym gojeniem się ranek.
pieprzyki, blizny, znamiona – podczas zabiegu mogą zostać naruszone, co powoduje ból u pacjenta, ale także jest potencjalnie dla niego bardzo niebezpieczne. Znamiona barwnikowe (popularne brązowe pieprzyki) lub inne nienaturalne elementy nie mogą być podrażnione światłem lasera. Nie można zresztą także wyrywać włosów z takich miejsc. Włoski z takich okolic najlepiej delikatnie podcinać lub wyciąć u chirurga.
wszelkiego rodzaju dolegliwości skórne, które powinny być wnikliwie przebadane przez lekarza przed wydaniem jego zgody na zabieg.