Sposoby na naturalny makijaż na co dzień

Sposoby na naturalny makijaż na co dzień

Codzienny makijaż dla wielu z nas nie jest niczym nadzwyczajnym – malujemy się zarówno do pracy, jak i do szkoły czy na zakupy. Make-up, który uwydatnia nasze zalety, zazwyczaj dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się po prostu piękniejsze. Czasem jednak zamiast naturalnego makijażu tworzymy ten z rodzaju mocniejszych, który nie zawsze pasuje do wykonywania codziennych obowiązków. Jak się malować, by wyglądać bardzo subtelnie i delikatnie? Jakich kosmetyków użyć, by makijaż był naturalny?

O czym pamiętać przy tworzeniu naturalnego makijażu?

Naturalny look jest coraz popularniejszym trendem, który widoczny jest nie tylko w naszym najbliższym otoczeniu, ale także wśród celebrytów i gwiazd show-biznesu. Zestawienie kosmetyków delikatnie podkreślających kobiece atuty daje wrażenie lekkości i sprawia, że czujemy się młodziej, swobodniej i po prostu naturalniej. Najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać podczas wykonywania takiego makijażu, jest odpowiedni dobór kosmetyków.

Chodzi tutaj przede wszystkim o barwy, które powinny być jak najbardziej zbliżone do beżu, bardzo delikatnego różu oraz lekkiego brązu. Nie chodzi o to, by nadać naszej twarzy koloru, tylko by podkreślić nasze mocne strony w naturalny, ledwo widoczny sposób. Odpowiednie połączenie produktów do makijażu sprawi, że będziemy czuć się bardzo atrakcyjnie, mimo użycia delikatnych kosmetyków.

Polecane produkty do makijażu

Aby stworzyć naturalny i bardzo delikatny makijaż, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, wybrany przez nas podkład musi być delikatny i lekko kryjący, by nie stworzył na naszej twarzy tak zwanej tapety, która nie wygląda ani ładnie, ani naturalnie. Kolor podkładu musi być także dopasowany odpowiednio do naszej skóry, by nie tworzyć odcięcia między twarzą a resztą ciała. Warto pamiętać tutaj o tym, że właśnie minęły wakacje, dlatego też nasza twarz z pewnością jest muśnięta słońcem, co automatycznie wymusza na nas użycie innego produktu.

W naturalnym makijażu warto podkreślić także nasze kości policzkowe, dlatego też w tym celu musimy sięgnąć po lekki bronzer w dość chłodnym odcieniu. Wystarczy tylko kilka ruchów pędzlem, aby optycznie wyszczuplić naszą twarz i dodać jej naturalnie wyglądających cieni. Zdrowa, młoda buzia zazwyczaj pokryta jest lekkim rumieńcem, dlatego też warto kupić róż w brzoskwiniowym odcieniu, który sprawi, że będziemy wyglądać bardzo naturalnie.

Do makijażu oczu najlepiej jest użyć kolorów w beżowych i brązowych cieniach, które wyglądają ładnie bez względu na okazję. Nie można zapomnieć także o podkreśleniu ust, które najlepiej będą prezentować się w nawilżającym błyszczyku o subtelnym odcieniu. Całość warto utrwalić transparentnym sypkim pudrem, który sprawi, że nasz makijaż będzie wyglądać świeżo przez wiele godzin.