Osiemnaste urodziny – dom czy lokal?

Osiemnaste urodziny – dom czy lokal?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje dnia swoich osiemnastych urodzin. Moment wkroczenia w dorosłość często chcemy spędzić z najbliższymi. Planując imprezę nasuwa nam się pytanie, jakie miejsce wybrać na swoje osiemnaste urodziny – dom czy lokal? Ten wybór zależy głownie od liczby osób, jaką chcemy zaprosić, ale też od budżetu jakim dysponujemy. No, może raczej od budżetu, jakim dysponują rodzice przyszłego osiemnastolatka. Zazwyczaj to właśnie oni opłacają całą uroczystość.

Osiemnastka w lokalu

Osiemnaste urodziny powinny być niezapomniane i wyjątkowe. Jeśli twoja lista gości przekracza 20 osób, czas pomyśleć o wynajęciu lokalu. Pamiętaj, że w tym dniu twoja mama powinna również czuć się jak gość, a nie kelnerka. Jeżeli nawet wyprawiasz imprezę w domu, powinieneś wspierać ją w obsługiwaniu gości. Wkroczenie w dorosłość to nie tylko legalne picie alkoholu, ale też wiele obowiązków. Porozmawiaj więc z rodzicami na temat urządzenia osiemnastych urodzin w lokalu. Nie tylko będziecie mieli więcej swobody, ale i miejsce do tańczenia czy innych zabaw. Możecie zorganizować sprzęt i urządzić karaoke, które jest bardzo popularne na osiemnastkowych imprezach. Być może wybrany lokal posiada takie atrakcje, upewnij się więc prędzej na co możesz liczyć, a co musisz zorganizować na własną rękę. Pozwoli ci to uniknąć rozczarowania w dniu imprezy i oszacować koszty. Osiemnaste urodziny to zazwyczaj też alkohol. Sprawdź, czy w cenie imprezy i posiłków jest zawarta także wódka, piwo lub wino. Jeżeli nie, musisz kupić odpowiednią ilość.

Rodzinna osiemnastka

Osiemnaste urodziny z rodziną naprawdę mogą być udane. Zwłaszcza kiedy twoi rodzice mają z tobą dobry kontakt. Nie musisz zamykać ich w domu, a sam imprezować ze znajomymi. Aby zwiększyć komfort twoich rówieśników możecie ustalić z rodzicami, że sala będzie podzielona na „starszych” i „młodszych”. Parkiet będzie dla każdego i to będzie najbardziej neutralny grunt. Kto zechce, ten zwyczajnie włączy się do zabawy. Zasiadając przy oddzielnych stołach będziecie czuć się swobodniej i możecie bez skrępowania rozmawiać. Nawet jeżeli twoi rodzice są „wyluzowani” i lubisz ich towarzystwo, to jednak twoi znajomi mogą czuć się niepewnie przy wspólnym stole. Musisz pomyśleć o wszystkich i zadbać o dobre samopoczucie wszystkich gości. Oddzielny stół jest też dobrym wyborem, kiedy zapraszasz dziadków. Osoby starsze zazwyczaj mają swoje poglądy i ciężko im niekiedy nadążyć za młodymi. Pamiętaj jednak o nich i postaraj się choć kilka razy podejść i porozmawiać. Impreza nie ucieknie, a dziadkowie będą zadowoleni, że znalazłeś dla nich czas.

Inne plusy przyjęcia w lokalu

Osiemnaste urodziny urządzone w lokalu dają ci też możliwość dłuższej zabawy. Nie musisz obawiać się, że o godz. 22 do drzwi zapuka zbulwersowana sąsiadka, która nie może spać. Możesz tańczyć przy głośnej muzyce i śpiewać do upadłego. Pamiętaj też, że osiemnastka w lokalu zwalnia twoją mamę z późniejszego sprzątania i zmywania naczyń po gościach. Może ona cieszyć się tym dniem razem z tobą i wrócić po imprezie do czystego domu. Przez całe te 18 lat zajmowała się tobą jak najlepiej potrafiła… Zasługuje na to, żeby być ważnym gościem na twoich osiemnastych urodzinach.