Konkurs internetowy, czy zawsze musi być oszustwem?

Konkurs internetowy, czy zawsze musi być oszustwem?

W czasach, kiedy większość z nas spędza bardzo dużą ilość czasu w Internecie, nikt już nie ogłasza konkursów na tablicach informacyjnych, czy w papierowej prasie. Obecnie, o większości konkursów dowiemy się z Internetu, poprzez portal Facebook lub poprzez pojawiającą się reklamę w serwisie informacyjnym. Często kampanie promocyjną prowadzi się poprzez “mass media”, które zachęcają do odwiedzenia strony internetowej z konkursem. Kuponem, często jest paragon za zakupiony produkt lub kod kreskowy produktu. Warto polubić i obserwować strony, w których konkursy są wyselekcjonowane i sprawdzone, specjalnie dla użytkowników strony. W obawie przed tym, by nie paść oszustom internetowym, dobrze jest mieć zaufana stronę z konkursami.

Sprawdzone strony z konkursami

Strona, która jest bez wątpienia stroną godną polecenia, jest e-Konkursy.info. Na stronie znajdziemy konkursy internetowe, które są zebrane w jednym wygodnym miejscu. Strona zapewnia dodatkowy opis konkursu, a także zawiera odnośniki do stron konkursowych. Znajdziemy informację zarówno o tym, od kiedy do kiedy trwa konkurs, a także o tym, jakie są główne nagrody w konkursie i kiedy nastąpi jego rozstrzygnięcie.

Jeżeli jesteś mało zaawansowany w elektronicznym świecie, nie polecam poruszania się po “dziwnych” stronach, w których można wygrać smartfona lub laptopa, strony te są przekoloryzowane, zazwyczaj migające i przede wszystkim mogą być dla nas zwyczajnie niebezpiecznie. Pamiętaj, aby nigdy nie podawać danych wrażliwych, jeżeli strona wygląda dla ciebie podejrzanie, a odpowiedzi na kolejne pytania przenoszą cię do kolejnych podstron, to już powinna zapalić ci się lampka ostrzegawcza w głowie. Udział w takim konkursie może się dla ciebie skończyć bardzo kosztownie. Przykładowo, nigdy nie akceptuj regulaminu i nie podawaj numeru telefonu, czasem akceptacja regulaminu jest zwyczajnie zgodą na otrzymywanie płatnych wiadomości SMS, zanim zorientujesz się, że wyraziłeś zgodę w sposób nieświadomy, twój rachunek telefoniczny może przybrać gigantyczne rozmiary. Niestety takie działania w sieci są bardzo popularne, jest to zwykłe wyłudzanie pieniędzy i danych, przestrzegamy przed tego typu konkursami.

Graj i ciesz się wygraną

W sieci roi się od konkursów, ale na szczęście, nie wszystkie konkursy są nastawione na oszustwo. Konkursy internetowe to nadal narzędzie promocji wielu marek, sklepów, producentów itd. To od ciebie zależy, czy wybierzesz sprawdzony i bezpieczny konkurs. Naprzeciw tym potrzebom wyszedł taki portal jak e-konkursy.info, w których znajdziesz ciekawe, ale przede wszystkim prawdziwe i sprawdzone konkursy.